
У червні валютний ринок буде під впливом ряду чинників. Хоча курс долара може зазнати змін, ці коливання, як очікується, залишаться в межах прогнозів Національного банку України.
Такою думкою поділився директор департаменту фінансових ринків та інвестиційної діяльності "Глобус Банку" Тарас Лєсовий у коментарі УНІАН.
Банкір підкреслив, що одним з основних чинників, які вплинуть на валютний ринок у червні, стане політика Національного банку. Регулятор продовжує підтримувати курс у межах керованої гнучкості, що дає змогу контролювати ситуацію на ринку за допомогою валютних інтервенцій, завдяки чому вдається уникнути різких коливань долара.
Курс національної валюти також значною мірою залежить від міжнародної фінансової підтримки України. У 2025 році міжнародні партнери планують надати Україні більше ніж 55 мільярдів доларів допомоги, з яких понад 38 мільярдів будуть спрямовані на покриття бюджетного дефіциту.
"Цей рівень ресурсів забезпечує підтримку стабільності і запобігає значному зниженню курсу гривні", - зазначив Тарас Лєсовий.
Згідно з думкою експерта, в червні обмінний курс долара може варіюватися в межах 41,6-42 гривень за долар. Фахівець також зазначив, що в бюджеті закладено середньорічний курс на рівні 45 гривень за долар, тому таке невелике підвищення виглядає цілком обґрунтованим.
Водночас курс євро перебуватиме у діапазоні від 45,5 до 47 гривень. Банкір додав, що курс цієї валюти більшою мірою визначатиметься світовою динамікою у парі "євро-долар".
Раніше портал Знай повідомляв, гривня продовжить втрачати позиції: що буде з курсом долара до кінця 2025 року.
Наш портал також повідомляв про зміни в правилах: які валютні обмеження були введені, що стало дозволеним, а що — забороненим з травня.
Крім того, ми писали, долар падає, а євро дорожчає: економіст розповів, як зберегти валютні заощадження.
#Економіст #Національний банк України #Українська гривня #Інвестиції #Євро #Політика #Дефіцитні видатки #Заощадження #Валютний ринок #Валюта #Фінансовий ринок #Українське незалежне інформаційне агентство