
учасник правління в Центрі конституційного проектування
Збільшена явка на виборах в Румунії спростувала стереотип про те, що вся румунська діаспора підтримує радикальні праві. Насправді, більш забезпечені та освічені виборці не взяли участі у першому турі, проте в другому активно включилися в голосування.
Я аналізую вплив майнового цензу та рівня освіти, адже ці два аспекти, разом із місцем проживання, стали ключовими розмежуваннями навіть у самій Румунії.
Величезна мобілізація та зменшення розриву між кандидатами в діаспорі забезпечили меру Бухаресту перемогу.
Міські виборці, які мають вищий рівень доходів та освіти, віддали свої голоси на підтримку Дана. Натомість сільські виборці, що характеризуються меншими статками та освітою, проголосували за Сіміона.
Саме цей розподіл робив результати виборів прогнозованими. Той факт, що більшість виборців живе в містах, а також те, що більш багатший та освічений виборець орієнтований на Європу, давала зрозуміти ці результати виборів, ще до проведення другого туру.
Саме це давало мені непохитну віру комунікувати між двома турами перспективу перемоги Дана попри 20% прірву розриву, коли він в першому турі поступився Сіміону.
Висновок для України з цих виборів очевидний. Щоб унеможливити вплив російської пропаганди на наші повоєнні та всі майбутні вибори, необхідно:
Розвивати економіку, щоб українці ставали заможними;
Вкладати ресурси в удосконалення освітньої сфери та підтримувати ідею безперервного навчання.
Продовжувати процес децентралізації та зміцнювати спроможності місцевого самоврядування з метою безперервного покращення якості життя в українських містах.
#Європа #Росія #Економіка #Мобілізація #Українці #Децентралізація #Реклама #Мер #Румунія #Міф. #Діаспора #Бухарест #Якість життя #Румунська мова