"З метою уникнення залежності від Путіна, Британія переглядає регуляції щодо зведення ядерних реакторів".

У Великій Британії спростять правила будівництва ядерних реакторів, щоб стимулювати розвиток атомної енергетики.

Цю інформацію можна знайти на офіційному веб-порталі уряду Великобританії. Нововведення вперше нададуть можливість зводити в країні невеликі модульні реактори (ММР).

"Наша енергетична безпека надто довго була заручницею Путіна, а британські ціни стрімко зростали через його забаганки", -- заявив прем'єр-міністр Британії Кір Стармер.

На думку експерта, нові норми спрямовані на сприяння зведенню сучасних атомних реакторів, що має на меті забезпечити країну доступнішою енергією, активізувати економічний розвиток та створити нові робочі місця.

Велика Британія була першою країною у світі, яка розробила ядерний реактор, але востаннє атомну електростанцію тут побудували у 1995 році.

У 1990-х роках атомна енергетика забезпечувала близько 25% електричної енергії у Великій Британії, згідно з інформацією від BBC. Нині цей показник зменшився приблизно до 15%, і багато старих реакторів у країні планується зняти з експлуатації протягом наступних десяти років.

Малі модульні реактори менші і дешевші за традиційні атомні електростанції і виробляють менше електроенергії. Але вони дешевші і безпечніші. Крім того, на їх спорудження потрібно значно менше часу.

На сьогоднішній день в Британії ядерна енергетика розвивається лише на восьми локаціях. Це пов'язано з застарілими нормами планування, які не були оновлені з 2011 року.

У Великій Британії будується лише одна атомна електростанція -- Hinkley Point C у Сомерсеті. Але дата завершення будівництва відкладається на кілька років. Французька компанія-розробник пояснює це інфляцією, нестачею робочої сили і проблемами, пов'язаними з Brexit.

#Електрична енергія #Інфляція #Економіка #Сполучене Королівство #Володимир Путін #Прем'єр-міністр #Енергія #Енергетична безпека #Атомна енергетика #Ядерний реактор #Атомна електростанція #Французька мова #Малі #BBC #Сомерсет.

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Нові тарифи: чи перетвориться ситуація для імпорту, що не є життєво важливим, на критичну?
Недостатня кількість фахівців в Україні: які сфери страждають від браку робочої сили -- Delo.ua
Які кроки повинна вжити Європа в умовах зміни політики США та якою мірою Україна може стати їй у нагоді?
Теги