
На останній зустрічі "Рамштайн" була затверджена нова програма військової підтримки.
На 29-му засіданні Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн") українська команда висунула перед міжнародними партнерами ряд важливих ініціатив. Міністр оборони Денис Шмигаль повідомив, що основним акцентом залишаються системи протиповітряної оборони, зокрема Patriot та ракети-перехоплювачі до цих систем.
Сполучені Штати запускають новий формат співпраці з НАТО, який забезпечить європейським країнам можливість централізованої закупівлі американського озброєння для підтримки України. Вже кілька держав висловили готовність долучитися до фінансової підтримки цього процесу.
Німеччина постачає Україні п’ять систем ППО Patriot, передає більше 200 тисяч боєприпасів для системи Gepard та вкладає кошти у виробництво дронів великої дальності в Україні.
Канада виділяє 20 мільйонів CAD для технічного обслуговування українських танків та продовжує активну участь у програмі підтримки оборонно-промислового комплексу України.
Нідерланди виділяють 325 мільйонів євро, з яких 200 мільйонів призначені для систем перехоплення дронів, а 125 мільйонів – на підтримку винищувачів F-16.
У своєму оборонному бюджеті на 2025 рік Норвегія передбачає виділення 1 мільярда євро на придбання безпілотників, з яких 400 мільйонів буде направлено українському виробнику.
Швеція готує черговий пакет допомоги, що включатиме артилерійське озброєння, ППО та техніку.
Україна акцентувала увагу своїх партнерів на важливості забезпечення фінансування закупівлі озброєння в обсязі $6 мільярдів у 2024 році. Ці кошти стануть основою для виробництва тисяч FPV-дронів, систем протиповітряної оборони та дальнобійної артилерії. Крім того, порушувалося питання про можливість включення України до програми SAFE для фінансування у 2026 році.
Міністр оборони підкреслив значущість підтримки санкційного тиску на економіку Росії. Він також звернув увагу на розширення програми "Будуємо з Україною", що має на меті створення місцевих виробництв у країнах-союзниках.
Зустріч організували міністри оборони Великої Британії та Німеччини - Джон Гілі та Борис Пісторіус. Участь у форматі взяли 52 держави й організації, включно з Генсеком НАТО Марком Рютте, представниками ЄС та керівниками оборонних відомств країн-партнерів.
Олег Саркіц у своїй статті "Як Україна та її партнери створюють нову модель оборонного виробництва" розглядає трансформацію співпраці України з західними партнерами в рамках оборонно-промислового комплексу (ОПК).
#НАТО #бюджет #Канада #Європейський Союз #Європа #Економіка #Україна #Сполучене Королівство #Євро #Німеччина #Долар #Російська мова #Нідерланди #Озброєння #Оболонка (снаряд) #Міністр оборони #Марк Рютте #Швеція #Норвегія #Танк #Винищувальна авіація #General Dynamics F-16 Fighting Falcon #Протиповітряна оборона #Канадський долар #Дрон #База ВПС США Рамштайн