Новий механізм бронювання від мобілізації набуде чинності 1 грудня. Для тих, хто вже отримав відстрочки, буде встановлено перехідний період, що триватиме до 28 лютого, зазначив прем'єр-міністр України.
Кабінет міністрів України оновив критерії бронювання від мобілізації та критерії, відповідно до яких підприємства можуть отримати статус критичних. Про це у п'ятницю, 15 листопада, повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигальв дописі у Telegram.
За його словами, був проведений анонсований аудит підприємств та організацій, які мають статус критичних та мають право бронювати співробітників, і який виявив "низку проблемних моментів, які потрібно усунути".
Як зазначив Шмигаль, тепер критерії критичності підприємств на регіональному та галузевому рівнях будуть узгоджуватись з Міністерствами оборони та економіки.
Для представників приватного сектора основними умовами для бронювання працівників будуть відсутність заборгованості перед бюджетом та дотримання зарплатного критерію.
"Нарахована середня зарплата на підприємстві й у заброньованого працівника має бути не менше 2,5 мінімальних зарплат. Це дозволить зменшити ризик зловживань, коли компанії працевлаштовують людину заради "тіньової" домовленості про бронювання", - заявив Шмигаль.
Читайте також: Що не так із бронюванням від військової служби в Україні
Згідно з новими правилами, з 1 грудня бронювання буде виконуватись через платформу "Дія", підкреслив Шмигаль. Крім того, щомісяця проводитиметься перевірка підприємств та організацій на відповідність усім критеріям критичності, додав він.
"З 1 грудня вступає в силу новий порядок. Для тих, хто вже має відстрочки, передбачено перехідний період до 28 лютого, впродовж якого підприємства повинні адаптувати бронювання своїх працівників відповідно до нових вимог, незалежно від попередніх умов та термінів", - повідомив Шмигаль.
9 жовтня Міністерство оборони України розпочало перевірку критично важливих підприємств щодо бронювання працівників від мобілізації, що стало наслідком різкого зростання кількості таких бронювань. "Кількість заброньованих осіб різко зросла. За два роки ми мали 540 тисяч людей, а за кілька місяців це число подвоїлося", - зазначив Іван Гаврилюк, перший заступник міністра оборони України.
Невдовзі на платформі "Дія" було зупинено функцію бронювання працівників від мобілізації, щонайменше до 15 листопада. "Послуга наразі не доступна. Аудит заброньованих військовозобовʼязаних триватиме до 15 листопада", - йдеться в офіційному повідомленні на сайті "Дії".
26 жовтня уряд ухвалив рішення про часткове відновлення процедури бронювання військовозобов'язаних на підприємствах. Працівники, які мають статус заброньованих від мобілізації до 31 травня 2024 року, тепер можуть без труднощів продовжити своє бронювання на той самий термін.
#бюджет #Сміливіше. #Економіка #Фірма #Міністерство оборони (Україна) #Уряд України #Мобілізація #Міністерство (державний департамент) #Прем'єр-міністр #Броня #Військовозобов'язаний #Міністр оборони України #Прем'єр-міністр України #Військова служба