Шольц та Мерц під час своїх перших дебатів торкнулися теми економіки, питаннями біженців та підтримкою України.

У цілому, дискусія між Шольцем та Мерцем тривала півтори години і відбулася в атмосфері спокою.

Згідно з оцінками німецьких експертів, під час "теледуелі" Шольц проявив недостатню агресивність у своїх атаках, тоді як Мерц рідко припускався помилок.

Стосовно питання міграції чинний канцлер заявив, що уряд відхилив 40 тисяч заявок. Крім того, у 2024 році нелегальна міграція скоротилася на 34%. Головний кандидат від СДПН також розповів, що відколи став канцлером, німецький уряд збільшив кількість депортацій на 70%.

Як зазначив Марк Фойзер з ARD Capital Studio в коментарі для Tagesschau, навіть у такій дискусійній сфері, як міграція, жодних нових рішень не було запропоновано ані Шольцем, ані Мерцем.

Економічний розвиток країни став однією з головних тем на їхніх дебатах. Основний кандидат від союзу заявив, що в Німеччині була хвиля банкрутств, як ніколи раніше за останні 15 років. Зокрема, за словами Мерца, під час каденції Шольца збанкрутували 50 тисяч компаній, причому майже половина з них - минулого року.

Обговорюючи підтримку України з боку Німеччини, канцлер зазначив, що Федеративна Республіка Німеччина "є найзначнішим союзником України в Європі і продовжить залишатися ним". Він також повідомив, що уряд Німеччини надав українській стороні допомогу на суму близько 44 мільярдів євро після початку масштабної агресії Росії.

Він зазначив, що ця допомога була використана, зокрема, для зміцнення протиповітряної оборони, реалізації зимових програм підтримки, а також у гуманітарних та енергетичних проектах, для розмінування територій, розслідування військових злочинів і підтримки українських переселенців.

"За даними Ukraine Support Tracker Кільського інституту світової економіки (IfW Kiel), заява Шольца правильна в багатьох аспектах, але не повна. В абсолютному вираженні Німеччина посідає перше місце в Європі за обсягом двосторонньої допомоги - Україні надано майже 16 мільярдів євро. США лідирують у світі за обсягом підтримки з 88 мільярдами євро", - пише Tagesschau.

Як зазначають німецькі медіа, ФРН займає лише п'яту позицію за обсягом фінансової підтримки, а якщо розглядати ці дані у співвідношенні до валового внутрішнього продукту, Німеччина знаходиться на 17-му місці, виділяючи приблизно 0,4% свого ВВП.

На дебатах Мерц знову повторив свій заклик про передачу Україні німецьких далекобійних ракет TAURUS, проти чого виступає чинний уряд ФРН.

#Європа #Росія #Економіка #Україна #Євро #Німеччина #Депортація #Валовий внутрішній продукт #Міграція населення #Ракета. #Канцлер #Соціал-демократична партія Німеччини #Кіль #ARD (мовник) #Кабінет міністрів Німеччини #Банкрутство #Воєнний злочин #Протиповітряна оборона #Економічний розвиток

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги