Військовий аналітик розкрив суть ракетних атак супротивника та пояснив, чому російський лідер не прагне до миру.
Масований та комбінований ракетний удар Росії по Україні 17 листопада вкотре "відкрив очі" західним політикам, що Путін не бажає переговорів, а також не має намірів зупиняти військові дії в Україні.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц повідомив, що російський лідер не змінив своєї позиції стосовно війни. Аналогічну думку висловив президент Франції Емманюель Макрон, який зазначив, що Путін не прагне до миру та не має наміру вступати в перемовини, натомість він лише посилюватиме військові дії в Україні.
Обидва керівники європейських країн акцентують увагу на необхідності збільшення військової підтримки для України.
ТСН.ua поцікавився у військового експерта: якщо війна триватиме й надалі, то які тоді перспективи для України і наскільки довго здатна Росія на ескалацію війни?
Військовий аналітик Ігор Романенко висловив думку, що, на жаль, Росія має можливість продовжувати активні військові операції в Україні. Ворог успішно обходить західні санкції та використовує наявні ресурси, як живу силу, так і техніку.
"Згідно з аналізом економічної ситуації в Росії та її військових можливостей, експерти прогнозують, що Путін має реальні шанси продовжувати військові дії до кінця 2025 року, а, можливо, й на рік довше. Це залежить від втрат, які зазнає противник. Варто зазначити, що наразі російські війська страждають від значних втрат, проте мають ресурси для оперативного відновлення, що дозволяє їм підтримувати активні бойові дії", - коментує Ігор Романенко, військовий аналітик, генерал-лейтенант у відставці та колишній заступник начальника Генштабу (2006-2010 роки), для ТСН.ua.
Генерал-лейтенант зазначає, що Путін прагне лише до безперервності конфлікту. Це пояснює, чому на західні пропозиції, план Трампа, а також дзвінки від Шольца та інших лідерів, диктатор реагує масштабними ракетними та дроновими атаками по Україні.
Ракетний удар по мирних містах України вчергове підтвердив, що російський диктатор має зовсім інші цілі - він прагне війни. Цим ударом Путін зруйнував всі сподівання на можливість мирних переговорів. Відповіддю на агресивні дії стало скасування обмежень для України на використання далекобійної західної зброї: США надали ATACMS, а Франція та Велика Британія - Storm Shadow і SCALP. Очікувано, що реакція Росії не забариться - країна знову почне залякувати світ ядерною зброєю та загрозою нової світової війни. Хоча наразі скасування обмежень стосується Курської області, де активно діє посилена дивізія військових з Північної Кореї на підтримку російських сил, - зазначає Ігор Романенко.
Експерт зазначає, що Росія продовжуватиме чинити тиск на лідерів провідних країн, які підтримують Україну, зокрема на три держави, що відкрили можливість застосування дальнобійної зброї проти території РФ. Це вже став звичним прийомом для Путіна, який використовує цю тактику щоразу, коли ми очікуємо від партнерів на перші поставки систем HIMARS та винищувачів F-16.
"Передусім, це будуть ядерні погрози, які вже озвучував раніше Путін. А для нас це означає, що найближчим часом потрібно якомога ефективніше використовувати надані нам можливості від союзників. Йдеться про 7 мільярдів доларів військової допомоги, які нам обіцяли надати до початку наступного року. Загалом, щоб спонукати російського диктатора до перемовин, дії наших союзників мають бути більш рішучими, особливо, з боку адміністрації Байдена, бо про розмови щодо припинення війни за один день чи місяць, як обіцяв кандидат у президент США Трамп, вже не йдеться. Він обіцяв це зробити одразу після перемоги на виборах, але цього не сталося", - зазначає військовий експерт.
За словами Ігоря Романенка, Путіна дуже непокоять та не влаштовують санкції Заходу, вони досить болючі для РФ і потрібно ще більше тиснути саме на цей його "мозоль". Санкції варто ще більше посилювати.
"Багато експертів згадують санкції "по-рейгановськи", коли США застосували їх спільно з представниками ОПЕК, а саме рекордно знизивши ціни на нафту, і таким чином зруйнували економічну основу СРСР. Виконати подібне можна і зараз щодо Росії, шанси є, але ця процедура займає чимало часу. Тому нам потрібно швидко та енергійно виконувати "домашнє завдання" щодо мобілізації, а також працювати з союзниками для того, щоб отримувати ефективну сучасну зброю. Лише так ми зможемо протидіяти новим проявам агресії з боку Росії", - підкреслює військовий експерт.
Ігор Романенко зазначає, що наразі Путін не має наміру йти на мирні переговори.
"Я вже зазначав, що російський лідер розуміє тільки одну мову — мову сили. Тому світова демократія повинна змусити його дотримуватися миру. Росіяни займають території сусідніх країн і видають це за "спеціальні операції для примушення до миру", хоча насправді це є явною агресією. Наша ж мета, разом з союзниками, полягає в тому, щоб зупинити агресора і, принаймні, змусити його припинити бойові дії", - підкреслює Ігор Романенко.
Нещодавно ТСН.ua інформував про атаки Росії на Запоріжжя: аналітик поділився думками щодо стратегій Путіна та зв'язком з ракетними обстрілами.
Читайте також:
Загроза масштабного ракетного нападу на Київ все ще актуальна: експерт розкрив плани Путіна.
Солдати Північної Кореї в Україні: які плани має Путін і яку загрозу становлять нові "виконавці"
#ОПЕК #Дональд Трамп #Олаф Шольц #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Мобілізація #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Росіяни #Радянський Союз #Політик #Володимир Путін #Ядерна зброя #Західна Європа #Терор (політика) #Ворожий комбатант #Північна Корея #Курська область #Канцлер Німеччини (1949 - дотепер) #Агресивна війна #Франція #Запоріжжя #Наступальні (військові) #Бойові дії #General Dynamics F-16 Fighting Falcon #Диктатор. #Генеральний персонал #Еммануель Макрон #Президент Франції #Генерал-лейтенант