Споживчі настрої в Сполучених Штатах значно знизилися в березні, що було викликано запровадженням тарифів адміністрації Трампа -- Delo.ua

У п'ятницю, 14 березня, Інститут споживчих опитувань при університеті Мічігану оголосив про зниження індексу споживчих настроїв до 57,9 у цьому місяці, порівняно з фінальним показником 64,7 у лютому.

Індекс знівелював всі успіхи, досягнуті після перемоги Трампа на виборах у листопаді. Очікування споживчої інфляції зросли до 4,9% з 4,3% у лютому.

Президент Сполучених Штатів оголосив про введення серії тарифів на різноманітні товари, що стосуються основних торгових партнерів, включаючи Канаду, Китай та Європейський Союз, які у відповідь запровадили свої власні мита. Деякі з цих тарифів були спочатку введені, а пізніше призупинені на певний період. У четвер Трамп попередив про можливість введення 200%-вих тарифів на імпорт вина, коньяку та інших алкогольних напоїв з Європи. Зростання тарифів і загострення торгових суперечок негативно вплинули на фінансові ринки, викликавши масові продажі акцій і сприяючи песимістичним настроям споживачів у цьому місяці.

Згідно з опитуванням, яке провела компанія Reuters/Ipsos 11-12 березня, 57% респондентів вважають, що дії Дональда Трампа, спрямовані на стимулювання економіки, що передбачають різке зменшення державних витрат і масові звільнення федеральних службовців, є занадто ризикованими. Крім того, 53% учасників опитування висловили думку, що тарифна війна викличе більше нестабільності.

Нагадуємо, що тарифна стратегія Трампа сприяла зростанню цін на золото до небаченого рівня. Спотова вартість золота сягнула 2994 доларів за унцію, перевершивши попередній рекорд, встановлений в четвер.

#вино #Дональд Трамп #Канада #золото #Reuters #Європейський Союз #Європа #Економіка #Імпорт #Товари #Китай (регіон) #Політика #Споживач #Фінансовий ринок #Фондовий ринок #Мито (податок) #Коньяк.

Читайте також

Найпопулярніше
Актуальне
Теги