Стадіон і центр екзопротезування: конкурсанти програми "Громада на всі 100"

10 листопада завершилося голосування та вибір 40 фіналістів серед територіальних громад, які подалися на конкурс Громада на всі 100.

Конкурс проводиться у співпраці між Starlight Media та Українським кризовим медіа-центром, за фінансової підтримки програми USAID DOBRE.

Заявки могли подавати українські громади, чисельність населення яких не перевищує 100 тисяч осіб і які не є обласними центрами. До фіналу потрапило 40 громад, про які ми детально розповімо в наших матеріалах.

Дніпропетровська область відома своїми видатними спортсменами та медичними працівниками, тому громади Покровська та Слобожанська вирішили зробити на цьому акцент.

Покровська селищна територіальна громада: ініціатива з оновлення стадіону

Покровська селищна громада на межі Запорізької і Донецької областей, а до лінії бойового зіткнення з десяток кілометрів. Сюди не раз долітали російські снаряди, втім життя в громаді не зупиняється. Фітнес-тренерка Ольга Кулікова розвиває місцевий спортивний напрямок, спеціалізується на силових вправах. Тренується в орендованому приміщенні та впевнена - громаді потрібен новий сучасний стадіон.

Мешканці обрали реконструкцію стадіону як основну ідею для конкурсу «Громада на всі 100». Це улюблене місце для активного відпочинку: тут регулярно займаються діти, тренуються дорослі, а також займаються спортом літні люди. Для втілення цього проєкту знадобиться 5 мільйонів гривень, які будуть залучені з різних джерел, включаючи кошти громади.

- Мало того, що ми хочемо створити цей спортивний простір, ми хочемо ще в ньому провести спортивні активності, це будуть навіть формування відеороликів, програм із комплексом вправ, які громадяни зможуть повторювати та займатися в цьому просторі, - розповідає Катерина Прилепа, головний спеціаліст відділу економіки та інвестицій Покровської селищної ради.

Мають намір створити сучасне покриття для стадіону, встановити тренажери для фітнесу і воркауту, а також організувати спеціальну зону для боксу. Громада активно працює над популяризацією здорового способу життя.

Світлана Спажева, керівниця Покровської територіальної громади, повідомила, що жителі громади входили до складу збірних команд України та виступали на європейських спортивних турнірах, представляючи свою країну.

- У цьому місці ми об'єднуємося, демонструємо нашу сутність, відстоюємо українську ідентичність, черпаємо натхнення і надію, - зазначає Світлана Спажева.

Слобожанська територіальна громада: ініціатива створення центру екзопротезування.

Дніпропетровська область є першою, що приймає найскладніші випадки поранених з фронтових зон. Охорона здоров'я в регіоні має найвищий пріоритет.

Минулого року Олександр Лапа, військовослужбовець Збройних сил України, втратив ногу під час атак на ворожі укріплення. Його товариші по службі протягом двох годин евакуювали його з поля бою. Після цього відбулася складна операція з високою ампутацією, а згодом Олександр проходив реабілітацію та отримав екзопротез.

- До протеза я повністю звик, відчуваю, ніби це моя рідна нога, що я з нею і народився - плани на майбутнє - працювати над нашою перемогою і просто жити, - розповідає Олександр Лапа.

Щоб повернутися до нормального життя з протезом, Олександру знадобилося чотири місяці. Реабілітація для кожного пораненого є унікальним процесом, і висококваліфікована підтримка необхідна на всіх етапах лікування. Саме з цієї причини в рамках конкурсу "Громада на всі 100" планується створення спеціалізованого центру екзопротезування на базі Слобожанської лікарні.

Валентин Лупенко, завідувач відділення ортопедії-травматології Слобожанської центральної лікарні розповідає, що на меті проєкту замкнути на базі одного медичного центру майже весь цикл. Йдеться про формування кукси, підбір протеза, співпраця з техніками - від операції і до реабілітації.

- Цим людям необхідно допомогти відновитися, повернути їх до активного життя та дати зрозуміти, що вони важливі, а цей проект має велике значення для всієї нації, - зазначає Валентин Лупенко.

Цей центр стане неповторним для Дніпропетровщини, адже зможе надавати допомогу одночасно п'ятдесяти пораненим.

Олена Вергейчик, заступник голови Слобожанської територіальної громади впевнена, що реалізація цього проєкту розширить можливості надання сучасної медичної допомоги та реабілітації на території Слобожанської громади та й всього регіону.

- Це мінімум, що ми можемо запропонувати тим, хто пожертвував найдорожчим - своїм здоров'ям заради охорони нашого спокійного майбутнього, - зазначає Олена Вергейчик.

Цей проєкт відкриє нові можливості для багатьох військових та цивільних осіб, які потребують протезування, надаючи їм шанс на активне і повноцінне життя.

***

Програма USAID "Децентралізація приносить кращі результати та ефективність" (DOBRE) є дев'ятирічною ініціативою, реалізованою організацією Global Communities та фінансованою Агентством США з міжнародного розвитку (USAID). DOBRE активно співпрацює з 100 територіальними громадами в десяти різних областях України, сприяючи їхньому розвитку та допомагаючи вирішувати виклики, пов'язані з процесами децентралізації. Програма надає технічну та матеріальну підтримку, щоб громади могли здійснювати прозоре та підзвітне управління, реагувати на потреби населення, а також залучати громадян до процесу прийняття рішень та формування політики.

Підтримка з боку Програми DOBRE враховує низку секторів: стратегічне планування; просторове планування; фінансове управління; надання муніципальних послуг; місцевий економічний розвиток; зміцнення спроможності органів місцевого самоврядування; практики доброго урядування; а також гендерно орієнтовані та молодіжні політики. Упродовж 2022-2025 років Програма DOBRE співпрацюватиме напряму із щонайменше з 60 ТГ України, аби допомогти їм подолати наслідки війни, відновити та відбудувати, і продовжувати їхню траєкторію позитивного та сталого розвитку. Партнерами Глобал Ком'юнітіз у консорціумі виконавців Програми DOBRE є Український кризовий медіа-центр (УКМЦ), Фонд розвитку місцевої демократії ім. Єжи Регульського (FSLD/FRDL), та Малопольська школа публічної адміністрації при Краківському університеті економіки (MSAP/UEK), Польща.

#Українська гривня #Економіка #Інвестиції #Польща #Збройні сили України #Українська мова #Лікар #Дніпропетровська область #Медицина #Об'єднана територіальна громада #Військовослужбовці #Покровськ, Україна #Донецька область #Сталий розвиток #Громада #Місцеве самоврядування #Агентство США з міжнародного розвитку #Спорт #Фізична терапія #Гміна Добре, Мазовецьке воєводство #Хорватія #Український кризовий медіа-центр #Фізична підготовка #Зміцнення здоров'я #Оренда #Ампутація #Бокс #Ягеллонський університет

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Діє вже більше 20 років. Сполучені Штати продовжують застосування антидемпінгового мита на українську арматуру.
Лондон наклав санкції на 20 суден, що належать до "тіньового" флоту Російської Федерації.
Велика Британія ввела нові обмеження на діяльність російського тіньового флоту.
Теги