Сполучені Штати мають намір використати частину своїх доходів для реінвестування в відновлення України, зокрема в її природні ресурси та інфраструктурні проекти. Фото: GettyImages/Автор - Ендрю Хернік.
У документі нової угоди щодо корисних копалин, який опинився в руках Економічної правди, були виявлені деякі важливі аспекти. Зокрема, в Україні має бути відновлено ВВП до показників 2021 року.
Сполучені Штати звернулися до України з проханням скасувати резолюцію ООН, яка засуджує агресію Росії. Однак Зеленський не погодився з цим.
Документ необхідно підписати Міністром закордонних справ України Андрієм Сибігою та Державним секретарем США Марко Рубіо.
Згідно з проектом угоди, Україна та Сполучені Штати мають намір заснувати комерційний фонд. США отримають 100% фінансового інтересу в цьому фонді, в той час як Україна несе витрати на його утримання, а управління здійснюватиметься спільно. Основною метою фонду є залучення інвестицій та відновлення валового внутрішнього продукту України до рівня, зафіксованого наприкінці 2021 року. Фонд буде отримувати половину доходів від видобутку мінеральних і нафтогазових ресурсів, а після деокупації частка може зрости. Українські внески триватимуть, поки не буде досягнуто визначену сторонами суму.
Фінансова допомога США після підписання угоди збільшуватиме поріг внесків України.
Сторони планують укласти окрему угоду, яка детально регламентуватиме умови майбутнього фонду.
Завданням Міністерства економіки стане підготовка угоди.
Ми писали, що Україна розпочне серйозно працювати над угодою про корисні копалини з 24 лютого
#Росія #Українська правда #Економіка #Україна #Володимир Зеленський #Інвестиції #Мінеральні ресурси #Організація Об'єднаних Націй #Валовий внутрішній продукт #Державний секретар США #Надра #Валовий внутрішній продукт України