Перший віце-прем'єр та міністерка економіки Юлія Свириденко заперечила повідомлення про те, що через надзвичайно швидкий ріст кількості бронювань 1,5 мільйона чоловіків отримали відстрочку від мобілізації.
У розмові з Forbes вона зазначила, що реальна цифра на третину нижча.
"Це не відповідає дійсності. На піку у нас було 950 000 "унікальних заброньованих". Коли з'явилось бронювання через Дію, в певний момент статистика зросла до 1,049 млн осіб, але це через задвоєння, оскільки деякі компанії одночасно подавали документи й у паперовому, і в електронному вигляді", - сказала вона.
"Станом на кінець жовтня маємо 906 000 заброньованих", - уточнила Свириденко.
На даний момент уряд, за ініціативою Міністерства оборони, проводить перевірку бронювань. У цей час нові відстрочки не надаються. Починаючи з 25 жовтня, процедура бронювання доступна лише для тих працівників, які отримали бронювання до 31 травня.
За наслідками аудиту, сказала Свириденко, можуть змінитися критерії критичності, зокрема щодо заробітної плати.
"Ми регулярно спілкуємося з представниками бізнесу, і вони зазначають, що у них середня заробітна плата становить близько 19 тисяч або більше. Тому компанії, з якими ми обговорюємо ці питання, висловлюють бажання, щоб цей показник був офіційно підвищений і відображав реальність їхньої ситуації", - підкреслила вона.
Свириденко також розказала, що статус критичних в Україні зараз мають 19 730 підприємств, з них близько 9500 були визначені регіонами, решта - міністерствами.
Раніше було повідомлено, що бізнес активно звертається до уряду з проханням відновити можливість бронювання співробітників. Ці звернення були опубліковані профільними асоціаціями. На сьогодні в Україні здійснюється перевірка критично важливих підприємств.
#аудит #Сміливіше. #Економіка #Міністерство оборони (Україна) #Мобілізація #Бізнес #Броня #Форбс