Стіни, створені з насіння, готові до проростання. Україна представляє свій павільйон на найзначнішому кліматичному саміті.

Не тільки про клімат, а й про стабільність та гармонію.

Сьогодні, 11 листопада, у столиці Азербайджану, Баку, розпочався COP29 — найважливіший кліматичний саміт року. Цьогорічна конференція триватиме до 22 листопада і збиратиме представників приблизно 196 країн. Темою цього саміту є "Розширення можливостей кліматичних дій через амбіції, реалізацію та інклюзивність". Очікується, що захід стане важливою платформою для обговорення фінансування кліматичних ініціатив та міжнародної торгівлі в світлі зростаючих загроз клімату.

LIGA.net спільно з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України інформує про основні угоди, які планується ухвалити на цьогорічній конференції, а також про те, з якими намірами та проектами Україна прибула до Баку.

Цього року Україна вже втретє представлятиме власний павільйон на кліматичному саміті COP. Тут проводитимуться тематичні зустрічі, дискусії та інші заходи, на яких українська делегація розказуватиме світу про наші кліматичні прагнення та про екологічні злочини РФ.

У 2024 році концепція павільйону побудована на ідеї спільних зусиль, що виростають у великі зміни. Основний матеріал павільйону -- український екологічний папір з живим насінням різнотравʼя. На ньому художниця Олександра Жумайлова створила зображення площею понад 120 кв. м, розмістивши 50 ключових екологічних ініціатив держави, бізнесу та громадськості України. Серед них -- технології цифровізованого землеробства, розробки у сфері відновлюваної енергетики та розмінування, стартапи, що створюють папір з опалого листя, ловці вуглекислого газу, екологічна альтернатива пінопласту, мобільні заводи-принтери та інші українські інновації, що вже використовують у США, Великій Британії та Японії. Контент павільйону наголошує на головному принципі відновлення -- "build back greener" ("відбудуватися екологічніше"), а також на необхідності відшкодування збитків, завданих довкіллю через агресію Росії.

У цей критичний момент, коли ми захищаємо наших людей від російських атак і долаємо наслідки жахливих злочинів цієї війни, включно з найбільшим екоцидом в Європі, нам необхідна найвища форма єдності. Ми повинні об'єднатися з усіма, хто разом з нами поділяє основні цінності — цінність життя, свободи, правосуддя та поваги до кожної нації, спільноти і особистості. Коли єдність досягає свого максимуму, солідарність стає максимально ефективною. І в такому випадку переможуть життя, свобода, справедливість і повага, — переконаний президент України Володимир Зеленський.

Завдяки зонам віртуальної реальності відвідувачі павільйону зможуть на власні очі побачити українські ліси й поля, знищені Росією, а також пролетіти над Каховським водосховищем, місцем найбільшої рукотворної екологічної катастрофи, та побачити диво природного відновлення -- вербовий ліс, що виріс на його місці.

Над українським павільйоном працювали Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України за підтримки Міністерства закордонних справ, Міністерства економіки, Міністерства енергетики, Міністерства аграрної політики, Федерального міністерства економіки і технології Німеччини, а також Міжнародної кліматичної ініціативи (IKI), Глобального договору ООН, ПРООН, ДТЕК, Kernel, EOPA, Українського кліматичного офісу, SaveDnipro, UAnimals, "Екодія" та інших. Концепцію павільйону розробила агенція Gres Todorchuk.

За кулісами поточної конференції її охрестили "фінансовим COP". Причина в тому, що основні сподівання від саміту в Баку зосереджені на прийнятті рішення щодо кліматичного фінансування під час переговорів. Очікується, що вперше за останні 15 років учасники дискусій визначать нову глобальну мету в цій сфері.

Другий важливий момент, що розглядатиметься на конференції, -- формування та регулювання вуглецевих ринків. Це спосіб економічного стимулювання: країни та організації, які скорочують свої викиди, можуть отримати вигоду, а ті, хто не може їх скоротити, мають можливість сплатити за це.

Прийняття цих двох рішень вважатиметься історичним досягненням. Загалом близько 60 рішень чекають свого ухвалення на COP29. Також у рамках конференції 12-13 листопада відбудеться захід найвищого рівня -- Саміт світових лідерів з кліматичної діяльності.

Попри триваючу повномасштабну війну, Україна продовжує бути надійним партнером у боротьбі за глобальні цілі в сфері зміни клімату. Напередодні COP29 український парламент ухвалив закон, який визначає 2050 рік як термін досягнення кліматичної нейтральності.

"Присутність України на кліматичному саміті СОР29 має величезне значення для нас. Це підкреслює нашу відданість кліматичній політиці та вміння співпрацювати з міжнародною спільнотою в прагненні подолати кліматичну кризу та досягти кліматичної нейтральності. Ми прагнемо представити Україну як осередок зелених інновацій, екологічних рішень та цифрових трансформацій, де виникають нові проекти та ініціативи. Наш національний павільйон стане важливим майданчиком для демонстрації нашої єдності, стійкості та прихильності до зеленого розвитку, навіть у складних умовах війни. Вдячна всім, хто долучився до представлення України на СОР29 та реалізації концепції нашого павільйону," -- зазначила Світлана Гринчук, міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України.

У цьому прагненні Україну підтримують міжнародні партнери, зокрема Програма розвитку ООН (ПРООН). Приклад спільних проєктів -- одна з перших в Україні станцій з перероблення відходів руйнувань з повним циклом, що запрацювала в Бучі у квітні 2024 року. Вона не лише допомагає розчищати завали, але й дозволяє повторно використовувати матеріали для відновлювальних робіт.

ПРООН продовжить надавати підтримку Україні в реалізації її кліматичних цілей, охоплюючи як розробку довгострокової стратегії низьковуглецевого розвитку, так і сприяння реформам, які забезпечують екологічне відновлення. За підтримки уряду Німеччини та інших партнерів, український павільйон на COP29 стане важливою платформою для створення нових партнерських відносин і каталізатором для переходу країни до зеленої енергетики з акцентом на принцип "відновити краще, ніж було", як зазначив Яко Сільє, постійний представник Програми розвитку ООН в Україні.

СОР29 -- це також додаткова платформа для напрацювання рішень для справедливого та стійкого миру в рамках пункту 8 Формули миру президента Володимира Зеленського.

#Європа #Росія #Економіка #Україна #Володимир Зеленський #Президент України #Енергетична галузь #Сполучене Королівство #Німеччина #Злочин #Японія #Організація Об'єднаних Націй #Клімат #Інновації #Міністерство закордонних справ (Україна) #Вуглекислий газ #Нація #Концепція #Папір #Міжнародна торгівля #Екологія #Буча, Київська область #ДТЕК #Програма розвитку Організації Об'єднаних Націй #Павільйон #Природний ресурс #Природне середовище #Баку #Ліс #Художник. #Каховське водосховище #Орні землі

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги