"Сто днів провалів": The New Yorker оглянув ключові невдачі Трампа.

Тепер, через 100 днів президентства Дональда Трампа, є чітке розуміння, що його перший термін і перша спроба встановити авторитарне панування були лише репетицією.

Про це пише головний редактор американського тижневика The New Yorker Девід Ремнік, підбиваючи підсумки перших сто днів Трампа в Білому домі та характеризуючи їх як "сто днів бездарності". (29 квітня буде 100-й день відтоді, як Дональд Трамп знову став президентом США після церемонії інавгурації 20 січня 2025 року. - Ред.), інформує UAINFO.org з посиланням на NV.

Ремнік підкреслює, що Трамп завжди був відкритим щодо своїх цілей і особистості. Він здобув владу в 2017 році, прославляючи неліберальні ідеї Ендрю Джексона (першого президента США від Демократичної партії) і Вільяма Мак-Кінлі (25-го президента США), піднісши гасло Чарльза Ліндберга (знаменитого льотчика, героя Америки) "Америка понад усе".

Трамп, як зазначає Девід Ремнік, отримував задоволення від суперечок з європейськими партнерами та заявляв, що НАТО стало "недоречним". Однак нині можна стверджувати, що його перший термін та спроба встановити авторитарний контроль були лише пробними кроками, своєрідною репетицією.

"У ньому вже присутні рефлекси та амбіції, проте він ще не усвідомлював, чого саме прагне," -- зазначає редактор TNY.

Ознайомтеся також: Глава демократичної партії в Сенаті Чак Шумер висловив думку, що стратегія Трампа щодо конфлікту в Україні демонструє вразливість Сполучених Штатів.

Трамп спричинив значні проблеми, але деякі з його найголовніших цілей так і не були досягнуті. Хоча він зазнав поразки на виборах, як зазначає Девід Ремнік, його діяльність не припинилася.

Прийнявши рішення, що Джо Байден не має сили для перемоги, Дональд Трамп підтвердив своє припущення. Більше того, як зазначає автор статті, він вирішив не змінюватися, а навпаки — стати ще більш відвертим Трампом. Він також залишився вірним своєму основному джерелу мотивації — прагненню до помсти.

Ремнік також підкреслює, що для можливих радників та державних службовців основною вимогою був слухняність, і тепер Адміністрація складається з тих, хто готовий догоджати. При цьому брак досвіду не є перешкодою для отримання посади. Як приклад редактор TNY наводить Піта Хегсета, який з телеведучого на Fox News став очільником Пентагону.

Розглядаючи перші три місяці президентства Трампа, Девід Ремнік підкреслює, що список його провалів вражає як масштабом, так і передбачуваністю. Без чітко окреслених цілей президент США відштовхнув ключових союзників, зокрема Європу, Японію, Мексику та Канаду, ще більше підірвав стабільність НАТО і відкрито продемонстрував свою прихильність до російського лідера Володимира Путіна. Він доручив Ілону Маску вчинити правопорушення проти державних агенцій, які рятують життя, а також без жодного вагання депортував понад двісті осіб у "сальвадорський ГУЛАГ" (в'язниця CECOT). Продовжуючи аналізувати дії Трампа, редактор TNY також зазначив про тарифи, які спровокували миттєву дестабілізацію світової економіки.

"Цілком ймовірно, що це найневдаліший автогол за всю історію," - висловив думку автор статті.

Читайте також: Раніше Трамп міг шантажувати Україну допомогою, зараз підписувати принизливий мир немає сенсу -- експерт

Девід Ремнік також підкреслив, що, ведучи свою кампанію помсти, Дональд Трамп розв'язав війну проти наукових, комерційних і юридичних установ. Двома показовими моментами в житті чинної адміністрації США Ремнік називає зустріч із президентом України Володимиром Зеленським та президентом Сальвадора Наїбом Букеле.

Під час першого терміну Трамп ставився до морального героя як до невдячного злочинця, а під час другого – до садистського диктатора як до близького товариша.

У останні тижні, зазначає Ремнік, на вулицях і в судах можна спостерігати позитивні прояви опозиції до Дональда Трампа, проте панування страху та бажання пристосуватися все ще відчувається.

Адміністрація Трампа здійснює атаки на ключові цінності, і цей процес продовжиться, "поки не з'явиться опір з боку громадян, які більше не готові це витримувати", підсумував редактор видання The New Yorker.

#НАТО #Дональд Трамп #Канада #Європа #Росія #Економіка #Україна #Володимир Зеленський #Президент України #Північна та Південна Америка #Демократична партія (США) #Володимир Путін #Японія #Білий дім #Пентагон #Джо Байден #Опозиція (політика) #Пілот літака #Наступальні (військові) #Диктатор. #Мексика #Сенат Сполучених Штатів Америки #Ендрю Джексон #Вільям МакКінлі #Інавгурація #В'язниця. #Фокс Ньюс #Мораль #Ведучий #Сальвадор #The New Yorker #ГУЛАГ

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Економічна ситуація в США зазнала зниження вперше з 2022 року - Фінанси bigmir)net
Європейський Союз здійснив оцінку розвитку підприємницької діяльності в Україні.
ДТЕК визнано одним із провідних інвесторів в Україні.
Теги