Світовий банк планує надати Україні новий кредит у розмірі $1 мільярда. На що саме будуть витрачені ці фінанси?

Світовий банк разом із представниками Міністерства фінансів та українського уряду займається узгодженням основних умов нової угоди про "Позику на політику розвитку" під назвою "Основи зростання" (Development Policy Operation, DPO).

Про це йдеться в повідомленні Мінфіну за результатами початку роботи в Києві місії Світового банку з питань економічної політики та бідності.

Згідно з інформацією, угода передбачає залучення кредиту від Міжнародного банку реконструкції та розвитку в обсязі не менше $1 мільярда у 2025 році.

"Ми активно працюємо над укладенням нової угоди з Development Policy Operation (DPO), яка дозволить нам не лише отримати необхідні фінансові ресурси для підтримки державного бюджету, але й сприятиме відновленню та розвитку економічної сфери," - зазначила заступниця міністра Ольга Зикова.

За її словами, торік у межах цього механізму до держбюджету надійшло близько $3,5 млрд за трьома проєктними угодами. Це дозволило покрити пріоритетні видатки, підтримати фінансову стабільність та реалізувати важливі реформи, зокрема пов'язані з митною та податковою політикою, державними підприємствами, енергетичною сферою, банківським сектором, та розвитком приватного сектору.

Ключові реформи стосуються зміцнення основ економічної політики, спрямованої на забезпечення сталого зростання.

Зокрема, сторони обговорили реформаційні заходи в соціальній сфері, які буде включено до умов нового DPO.

Заступник міністра фінансів Роман Єрмоличев зауважив, що з 1 липня 2025 року в Україні стартує пілот із запровадження базової соціальної допомоги.

"Це новий вид підтримки, який об'єднає кілька наявних соціальних виплат в одну. Базова допомога надаватиметься громадянам України, які відповідатимуть критеріям її отримання. Базовий розмір становитиме 4500 грн. Отримувачі допомог самостійно ухвалюватимуть рішення про перехід на отримання базової соціальної допомоги", - пояснив Єрмоличев.

Крім того, він поділився інформацією про те, що Міністерство фінансів дало згоду на законопроєкт, спрямований на підтримку сімей і заохочення народжуваності, який планується впровадити з наступного року.

"Ми маємо намір не лише переглянути розміри фінансових виплат, але й змінити підходи до підтримки батьків після народження дитини, щоб поліпшити демографічну ситуацію, збільшити рівень народжуваності в Україні та заохотити батьків активно долучатися до економічного розвитку країни", - підкреслив Єрмоличев.

Прогнозується, що до кінця 2025 року Україна отримує не менше $1 мільярда в рамках цього проєкту. Учасники угоди вирішили продовжити зусилля, необхідні для впровадження програми DPO.

Наступні етапи включають узгодження умов до кінця червня, їх реалізацію Україною до завершення жовтня та затвердження фінансування Радою директорів Світового банку в листопаді цього року.

Раніше повідомлялося, що Світовий банк виділив Україні додаткові $84 млн на продовження фінансування проєкту "Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей (HOPE)".

Перед цим Світовий банк надав кредит у розмірі $90 мільйонів для компанії "Укргідроенерго" з метою реалізації проекту зі спорудження сонячних електростанцій та акумуляторних систем.

Недавно стало відомо, що з лютого 2022 року державний бюджет України отримав фінансову підтримку від Світового банку, яка перевищує $51 мільярд, з яких $30,7 мільярда становлять грантові кошти.

#Економіка #Україна #Уряд України #Київ #Міністерство фінансів (Україна) #Кредит (роз'яснення) #Світовий банк #Демографія #Народжуваність #Долар США #Державний бюджет #Економічна політика #Соціальна допомога #Loan #Міжнародний банк реконструкції та розвитку

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Експертизи у сфері економічних злочинів можуть завдати більше шкоди, ніж безпосереднє управління з боку керівника БЕБ.
Росія має намір інвестувати більше 1 трлн доларів у модернізацію своїх збройних сил до 2036 року.
Росія готує найбільшу програму переозброєння з моменту розпаду Радянського Союзу: Буданов поділився деталями.
Теги