Світовий банк визначив три основні фактори, які сприяють сповільненню економічного розвитку України.

Цю інформацію наводить РБК-Україна, посилаючись на прогноз Світового банку щодо ситуації в Європі та Центральній Азії.

Як зазначено в огляді, у 2024 році економічний ріст в Україні уповільнився до 2,9% на фоні продовження бойових дій, порівняно з 5,5% у 2023 році.

"Скорочення зовнішнього попиту, брак робочої сили та подальші перебої з постачанням електроенергії через війну були серед основних чинників зниження зростання", - ідеться в документі.

Світовий банк прогнозує, що в Україні економічне зростання цього року знизиться до 2%, перш ніж підвищитися до 5,2% до 2026 року, за умови завершення військових конфліктів та початку процесу відновлення.

За даними прогнозу Світового банку, економічне зростання в країнах, що розвиваються, Європи та Центральної Азії суттєво уповільниться до 2,5% в середньому у 2025-2026 роках, враховуючи високий рівень глобальної невизначеності. У 2023 році зростання становило 3,7%, а у 2024 році очікується 3,6%.

Національний банк України (НБУ) у квітні знизив свої прогнози щодо зростання реального валового внутрішнього продукту (ВВП) країни у 2025 році до 3,1%.

Згідно з прогнозами Національного банку України, в 2026 році темпи економічного зростання становитимуть 3,7% (раніше передбачалося 4,0%), а в 2027 році ВВП зросте на 3,9% (попередній прогноз був 4,2%).

Згідно з інформацією Державної служби статистики, у 2024 році темпи зростання валового внутрішнього продукту України знизилися до 2,9%, тоді як у 2023 році цей показник становив 5,5%. У бюджеті на 2025 рік передбачено прогноз зростання ВВП на рівні 2,7% щорічно.

У березні Міжнародний валютний фонд переглянув свій основний прогноз, в якому йдеться про те, що конфлікт між Росією та Україною завершиться в кінці 2025 року. Згідно з цим прогнозом, українська економіка зросте на 2-3% у 2025 році, а в 2026 році темп зростання прискориться до 4,5%.

#бюджет #Електрична енергія #Національний банк України #Європа #Росія #Економіка #РБК-Україна #Економічне зростання #Робоча сила #Міжнародний валютний фонд #Світовий банк #Валовий внутрішній продукт #Економіка України #Центральна Азія

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Пауелл висловив занепокоєння щодо можливих коливань інфляції в найближчому майбутньому.
Кабінет Міністрів України, очолюваний Сергієм Марченком, разом із міністрами фінансів партнерських держав та Президентом Європейського банку реконструкції та розвитку провели обговорення щодо шляхів співпраці для успішного відновлення.
Кабінет Міністрів України - Зміни у сфері екологічного захисту та європейська інтеграція: що бізнесу слід очікувати?
Теги