
3 квітня 2024 року долар зазнав значного падіння, у той час як євро продемонстрував зміцнення після оголошення президента США Дональда Трампа про нові, більш суворі тарифи на імпорт, ніж очікувалося, які стосуються торгових партнерів Америки.
Згідно з інформацією Reuters, запровадження нових мит спричинило значні коливання на ринках, адже інвестори почали шукати надійні активи, такі як японська єна та швейцарський франк. "Повідомлення про нові тарифи стало несподіваним ударом для ринків, внаслідок чого світові фондові індекси знизилися, а інвестори почали масово вкладати кошти в облігації та золото", - зазначається в матеріалі.
"Тарифи в різних країнах, що викликають емоції, свідчать про 'стратегію переговорів', яка продовжуватиме тримати ринки у напрузі в найближчій перспективі", - зазначив Адам Геттс, глобальний директор відділу управління багатьма активами та портфелями в компанії Janus Henderson Investors.
"Ми бачили, що адміністрація напрочуд терпима до ринкових проблем, тепер головне питання в тому, наскільки вона терпима до справжніх економічних проблем у міру розвитку переговорів".
Чутливий до ризику австралійський долар впав на 0,49% до $0,62685, тоді як новозеландський долар впав на 0,2% до $0,5733.
Ієна піднялася до найвищого рівня за останні три тижні у відношенні до долара, збільшившись на 1,3% до 147,39 за долар. Тим часом швейцарський франк досяг пікового значення за останні чотири місяці, сягнувши 0,8754 за долар.
Прибутковість десятирічних казначейських облігацій знизилася на 15 базисних пунктів, досягнувши п'ятимісячного мінімуму в 4,04%. Це сталося на тлі очікувань інвесторів щодо уповільнення економічного зростання в США, в той час як ф'ючерси на процентні ставки вказували на зростаючу ймовірність їх зниження в найближчі місяці.
Інвестори стурбовані тим, що деякі торгові партнери США можуть вжити заходів у відповідь, що призведе до зростання цін.
Індекс долара, що показує вартість американської валюти порівняно з шістьма іншими валютами, знизився до 102,98, що є найнижчим рівнем з середини жовтня. У цьому році індекс вже втратив понад 4%.
Євро піднявся приблизно на 1% до рівня двотижневої вершини в $1,0950, у той час як фунт стерлінгів зріс на 0,66% до $1,3097, що є його найвищим показником за останні п'ять місяців.
Родріго Катріл, старший валютний стратег у National Australia Bank, сказав, що стійкість євро, ймовірно, зумовлена тим, що Європа зосередилася на підтримці своєї економіки перед обличчям тарифів США, а не на спробах вжити заходів у відповідь.
Китайський юань знизився до найнижчого показника від 13 лютого, досягнувши двомісячного мінімуму у співвідношенні до долара.
Малайзійський ринггіт, південнокорейська вона і тайський бат впали по відношенню до долара, в той час як в'єтнамський донг впав до рекордно низького рівня.
Раніше інформували, що президент Сполучених Штатів Дональд Трамп оголосив про запровадження мит на імпорт товарів з більшості країн світу.
Президент Сполучених Штатів ухвалив рішення про введення мінімум 10% мита на майже всі імпортні товари, що надходять до країни, а також встановив ще більші тарифи для багатьох країн, з якими США мають найзначніші торговельні дефіцити.
США стягуватимуть із країн Європейського союзу тарифи в розмірі 20%, із В'єтнаму -- 46%, Тайваню -- 32%, із Японії - 24%, із Південної Кореї - 25%, із Таїланду -- 36%, зі Швейцарії - 31%, з Індонезії - 32%, із Малайзії - 24%, із Камбоджі - 49%, із Великої Британії - 10% та з ПАР -- 30%.
Щодо таких країн, як Росія і Білорусь нові тарифи не введені. США заявили, що не стали запроваджувати мита на імпорт товарів з Росії та Білорусі, оскільки продукція з цих країн не поставляється на американський ринок.
Новий тариф для України буде встановлений на рівні 10% — це мінімальна базова ставка.
Подібні податкові правила поширюються на продукцію з Австралії, Великої Британії, Бразилії та ряду інших держав. Митні збори почнуть діяти з 9 квітня 2024 року.
З 5 квітня всі держави-імпортери зобов'язані будуть сплачувати встановлений мінімальний базовий тариф.
10-відсоткову ставку додаватимуть до вже наявних тарифів на товари з окремих країн. Для Китаю загальний тариф становитиме 44% (34% + 10%). Для ЄС -- 30% (20% + 10%).
Крім того, США ввели 25% мита на імпорт автомобілів і запчастин. 25% мито на автомобілі почало діяти з 00:01 3 квітня (за східним часом).
25% мито на автомобільні запчастини почало діяти з 00:01 3 травня.
Список товарів, що підлягають оподаткуванню, включає:
Протягом трьох місяців Міністерство торгівлі створить нову процедуру для розширення переліку. Автомобілі, які відповідають стандартам USMCA, отримають часткові пільги.
Для розширення власних повноважень при введенні мит, Трамп оголосив надзвичайний стан в економіці США.
ЗМІ пишуть про те, що ЄС уже готує екстрені заходи, які пом'якшать наслідки введення Трампом тарифів.
#Дональд Трамп #золото #Європейський Союз #Європа #Росія #Економіка #Імпорт #Президент (державна посада) #Товари #Китай (регіон) #Сполучене Королівство #Облігація (фінанси) #Євро #Машина. #Долар #Японія #Південна Корея #Валюта #Білорусь #Бразилія #Індонезія #Малайзія #Австралія #Швейцарія #В'єтнам #Тайвань #Мито (податок) #Південна Африка #Новозеландський долар #Австралійський долар #Таїланд #Юань Женьміньбі #Японська ієна #Фунт стерлінгів #Національний банк Австралії #Швейцарський франк #Надзвичайний стан #Камбоджа #Індекс долара США #Малайзійський ринггіт