Тайвань зовсім припинив експорт верстатів, що застосовуються на військових виробництвах, до Російської Федерації.

Міністерство економіки Тайваню оголосило про завершення всіх поставок верстатів до Росії. Це стосується обладнання, що може бути застосоване у військових виробництвах.

Цю інформацію повідомляє DW, посилаючись на Міністерство економіки Тайваню, згідно з даними Цензор.НЕТ.

Відзначається, що після публікації кількох розслідувань стосовно цих поставок на острові були посилені вимоги щодо експортного контролю. Зокрема, штрафи за перше порушення санкцій, накладених на Росію та Білорусь, значно зросли і тепер становлять 1 мільйон тайванських доларів (близько 31 100 доларів США).

Окрім того, Міністерство економіки Тайваню повідомляє, що проводить "інтенсивну інформаційну кампанію" серед виробників, закликаючи їх дотримуватися законодавства та здійснювати контроль над остаточним випуском продукції.

Згідно з інформацією відомства, нові зміни виявилися ефективними, і обсяги експорту обладнання з Тайваню до Росії "знизилися до нульового рівня".

Тайвань відігравав ключову роль у постачанні верстатів до Російської Федерації.

Раніше видання The Insider і The Reporter опублікували спільне розслідування, в якому йшлося про те, що Тайвань, попри проукраїнську позицію влади, став головним постачальником металообробних верстатів для підприємств військово-промислового комплексу Росії. У матеріалах зазначалося, що цей експорт йде через треті країни, наприклад Туреччину.

У лютому цього року Тайбей запровадив обмеження проти ряду російських компаній, згаданих у статті.

У липні було опубліковано нове розслідування від The Insider, яке вказує на наміри тайванської компанії Giant Force обійти санкції та поставити Росії пристрій для тестування термостійкого покриття ракетних корпусів — камеру соляного туману. Згідно з інформацією видання, у цій схемі брали участь китайський завод, який належить тайваньській фірмі, малайзійська транспортна компанія та киргизький банк. Завдяки уважності банків, зокрема китайських, які остерігалися можливих санкцій, поставка була зрештою зірвана.

DW додає, що про постачання тайванських верстатів до Росії йшлося також у доповідях британського Королівського об'єднаного інституту оборонних досліджень та Open Source Centre - урядового центру США, який аналізує інформацію з відкритих джерел для американських спецслужб.

#Росія #Економіка #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Сполучене Королівство #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Банк #Експорт #Deutsche Welle #Туреччина #Ракета. #Тайвань (острів) #Білорусь #Розвідувальне агентство #Верстат #Туман #Тайбей #Малайзія #Киргизстан

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги