
редакторка стрічки новин LIGA.net
Долар Тайваню продемонстрував значне зростання у понеділок, зафіксувавши внутрішньоденний приріст до 5%. Це найбільший показник із 1988 року, пише Bloomberg.
За даними Financial Times, тайванський долар продовжив зростання на відкритті торгів у понеділок, піднявшись ще на 2,5% до долара США і збільшивши своє дводенне зростання до 6,5%. З початку квітня валюта зросла майже на 10%.
Понеділкові торги виявилися надзвичайно активними, повідомляє Bloomberg. Обсяги угод з американським доларом і новим тайванським доларом у Тайбеї досягли найвищих показників з часів фінансової кризи 2008 року, внаслідок чого банки отримали величезну кількість запитів через цей різкий підйом.
У відповідь на чутки про підвищення курсу місцевої валюти, Центральний банк Тайваню організував терміновий прес-брифінг у понеділок увечері. У ході заходу банк прокоментував дводенне зміцнення валюти, пов’язане зі спекуляціями, і закликав до обережності, попереджаючи про небезпеку безвідповідальних фінансових ігор.
Одна з причин, чому експортери звертаються до придбання тайванських доларів, полягає в сподіваннях на те, що уряд дозволить цій валюті укріпитися з метою підтримки торговельних відносин зі Сполученими Штатами.
Уряд Тайваню оголосив у суботу, що його переговорна група провела перший раунд зустрічей із США 1 травня, хоча жодних подробиць не було розкрито.
Упродовж останніх тижнів валюти в Азії демонстрували зростання, оскільки американський долар ослаб через занепокоєння, що торговельна війна, ініційована президентом Дональдом Трампом, може негативно вплинути на економіку, яка займає провідні позиції у світі.
Аналітики Goldman Sachs вважають, що диверсифікація резервів центральними банками та зменшення частки долара на користь інших валют сприятим зростанню економік Південної Кореї, Сінгапуру та Китаю.
#Дональд Трамп #Goldman Sachs #Економіка #Китай (регіон) #Банк #Центральний банк #Financial Times #Bloomberg L.P. #Південна Корея #Долар США #Валюта #Азія #Тайбей #Диверсифікація (фінанси) #Сінгапур #Тайвань #Фінансова криза 2007-2008 років