Представництво Тайваню у Вільнюсі. Ілюстрація / D. Umbraso / LRT фото.
Міністр закордонних справ Тайваню Лін Чіа-Лунг прибуде до Вільнюса цього тижня, щоб взяти участь у бізнес-форумі, присвяченому сектору безпілотників, і зустрітися з низкою парламентаріїв.
Міністра закордонних справ Тайваню супроводжуватиме бізнесова делегація з острова, яка прибуде до Вільнюса в четвер для участі у форумі. Після завершення заходу заплановано офіційну вечерю.
"Він (Лін Чіа-лун - BNS) також зустрінеться з литовськими друзями з різних партій і подякує їм за сильну і безперервну підтримку протягом останніх трьох років з моменту заснування місії Тайваню в Литві", - повідомили BNS в понеділок в місії Тайваню.
Міністр проведе зустріч з представниками парламентської групи, що займається зв'язками з Тайванем, які активно діяли в попередньому складі Сейму: консерваторами Матасом Мальдейкісом і Жигімантасом Павіліонісом, а також новообраним соціал-демократом Русланом Барановасом. Цю інформацію підтвердили самі політики у спілкуванні з BNS.
"Мене запросили на вечерю з тайванським міністром і бізнес-делегацією", - розповів колишній голова комітету закордонних справ Сейму Ж. Павіліоніс.
Офіційних зустрічей з лідерами країни не планується, підтвердили BNS представники Сейму, уряду і адміністрації президента.
Гінтаутас Палюцкас, кандидат на посаду прем'єр-міністра від соціал-демократичної партії, у понеділок повідомив журналістам, що не має наміру зустрічатися з міністром Тайваню.
Ці кроки підтримують давню практику впливових литовських політиків обходити незручні натяки з боку Китаю щодо визнання Тайваню як незалежної держави.
Перед візитом міністра з Тайваню одна з технологічних компаній оголосила про реалізацію інвестиційного проекту у Вільнюсі на суму в один мільярд доларів, який наразі затримується через бюрократичні перешкоди. Незважаючи на це, Тайвань запевняє, що має намір продовжувати співпрацю з Литвою в сфері напівпровідникової промисловості.
У грудні 2022 року Міністерство економіки та інновацій уклало угоду з компанією Teltonika, в рамках якої до 2027 року на території площею 14 гектарів у Лієпкальнісі буде реалізовано другу фазу технологічного парку Teltonika High-Tech Hill. У цьому новому об'єкті планується налагодження виробництва напівпровідників, використовуючи технології, отримані з Тайваню.
"Арвідас Паукштіс, власник Teltonika, стверджує, що якщо владі не вдасться узгодити постачання електроенергії та змінити цільове призначення державної землі на промислове, будівництво технопарку може затягнутися до 2032 року.
Недавні стосунки між Литвою та Тайванем викликали обурення в Китаї. У 2021 році, коли Вільнюс надав Тайбею можливість відкрити своє представництво в столиці Литви, Пекін відреагував, зменшивши дипломатичні зв’язки з Вільнюсом і наклавши обмеження на литовський експорт та імпорт.
На початку попереднього року Європейський Союз передав цю справу до Світової організації торгівлі, проте процес її розгляду було тимчасово зупинено.
Незважаючи на запуск свого представництва, Литва дотримується принципу "одного Китаю". Згідно з цим підходом, визнається, що єдина суверенна країна — це Китай, а Тайвань є його невід'ємною складовою частиною.
#Литва #Електрична енергія #Європейський Союз #Економіка #Імпорт #Президент (державна посада) #Китай (регіон) #Експорт #Бюрократія #Прем'єр-міністр #Пекін #Вільнюс #Консерватизм #Соціал-демократія #Сейм #Інновації #Тайбей #Світова організація торгівлі #Міністерство закордонних справ #Тайвань #Литовське національне радіо і телебачення #Велике князівство Литовське #Суверенна держава