Технічна освіта є важливим аспектом національної безпеки, оскільки Україна не має можливості імпортувати кваліфікованих спеціалістів, - зазначає Метінвест.

Технічна вища освіта в Україні недооцінена, а попит на технічні спеціальності -- математику, фізику, хімію, інженерію -- невисокий. Зменшення інтересу до технічної освіти пов'язане з втратою популярності промисловості, хоча продукти цієї індустрії - сталь та техніка, - оточують нас щодня.

З цієї причини підприємства та навчальні заклади України повинні об'єднувати свої зусилля для підготовки кваліфікованих фахівців, які відповідатимуть потребам реального сектора економіки. Про це заявив Олег Давиденко, директор департаменту корпоративних комунікацій Групи Метінвест, під час HR Wisdom Summit 2025, який відбувся в Києві.

"Технічна освіта -- це питання національної безпеки. Бо від того, наскільки в Україні збережеться людський потенціал, залежить стабільність і розвиток економіки. Ми не можемо дозволити собі імпортувати знання та спеціалістів -- вони мають бути тут. Адже саме ці люди відновлюватимуть зруйноване, будуватимуть нові підприємства і створюватимуть майбутнє країни в найближчі десятиліття", -- переконаний Олег Давиденко.

На його думку, академічний і науковий складники навчання важливі, але головним є тісна інтеграція з практичним досвідом: сертифікаційні програми, конкретні навички, стажування. Студент вишу має чітко розуміти, як застосувати знання на практиці й де працюватиме в майбутньому.

Тому бізнес має бути залучений до освітньої екосистеми на всіх рівнях -- від школи до університету. Водночас цілі освіти й бізнесу мають перетинатися, інакше розрив між їхніми пріоритетами -- наприклад, фокус освіти на кількості замість якості -- призводить до браку кваліфікованих кадрів, і бізнес змушений будувати власну систему підготовки, переконаний Давиденко.

Метінвест активно інвестує в програми, які відповідають актуальним вимогам ринку. Наприклад, понад 513 мільйонів гривень було вкладено в розвиток університету Метінвест Політехніка. Заклад пропонує 19 бакалаврських і 21 магістерську програму, а також аспірантуру. На сьогодні університет вже підготував близько 300 магістрів – кваліфікованих фахівців, які успішно використовують свої знання на практиці.

"Я закликаю навчальні установи активно шукати співпраці з бізнесом, який охоче відгукнеться на такі ініціативи. Створення власних вищих навчальних закладів є не для всіх, тому бізнес може налагоджувати партнерство з існуючими університетами та програмами. Співпраця є запорукою досягнення цілеспрямованих, якісних і швидких результатів," -- зазначив Давиденко.

Раніше акціонер Метінвесту Рінат Ахметов підкреслив, що підвищення якості освіти повинно стати основною національною ідеєю України. Він зазначив, що Метінвест Політехніка є важливим вкладом компанії у майбутнє, формуючи надійний технологічний і кадровий базис для розвитку країни. Компанія обіцяє найкращим студентам забезпечити перше робоче місце, можливості для кар'єрного зростання, а також фінансові та інші стимули.

#сталь #Економіка #Київ #Бізнес #Національна безпека #Вища освіта #Рінат Ахметов #Ступінь магістра #Знання #Університет #Метінвест #Ступінь бакалавра #Підприємницька діяльність #Фізика #Хімія #Математика #Вищий навчальний заклад #Інжиніринг #Сертифікація

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Керівник російського "Сбербанку" повідомив про скорочення зарплат у третини населення Росії.
Технічна освіта є важливим аспектом національної безпеки, оскільки Україна не має можливості імпортувати кваліфікованих спеціалістів, - зазначає Метінвест.
Передача озброєнь Україні є невід’ємною складовою забезпечення безпеки Європи та Данії, за словами Фредеріксена.
Теги