The Economist: Чи буде 2025 рік ключовим у конфлікті між Росією та Україною?

Як, на думку журналу, може виглядати можлива угода?

24 лютого 2025 року розпочнеться четвертий рік повномасштабного вторгнення Російської Федерації в Україну. Цей конфлікт уже призвів до численних жертв та поранених. Мільйони людей були змушені залишити свої домівки, а економіка України зазнала значних руйнувань. Країна опинилася перед загрозою демографічної катастрофи, оскільки велика кількість жінок і дітей виїхала за межі держави.

Про це пише The Economist у межах своєї рубрики з прогнозами для світу на 2025 рік.

Економіка Росії зазнала серйозних втрат через поєднання західних санкцій, браку робочої сили, викликаного ненаситною потребою диктатора Володимира Путіна в "гарматному м'ясі", а також масовим виїздом населення. На початку листопада інфляція в країні сягала двозначних показників, відсоткові ставки досягали 21%, а військові витрати та витрати на безпеку поглинали 40% державного бюджету. Поплічники Путіна намагаються придушити голоси опонентів, проте диктатор усвідомлює, що більшість росіян вже "ситі по горло".

Хоча енергетична інфраструктура залишається основною метою для російських ракет і дронів, є одна обнадійлива перспектива: 2025 рік може стати роком, коли бойові дії в значній мірі зупиняться. Обидві сторони наближаються до виснаження, і прихильники з кожного табору прагнуть до завершення конфлікту. У Вашингтоні це питання стане пріоритетом для адміністрації новообраного президента Дональда Трампа.

Після виборів президента США у 2024 році, ймовірно, зросте тиск на Україну щодо початку переговорів з Росією в 2025 році.

Якою може бути ймовірна угода? Згідно з аналізом видання, Україні, ймовірно, доведеться прийняти втрату частини своїх територій. Журнал стверджує, що повернути 7% території, які Росія окупувала у 2014 році (зокрема Крим та деякі східні регіони), буде малоймовірно. Будь-яке можливе мирне врегулювання, ймовірно, також передбачатиме, що Росія залишить за собою певну частину з 11%, які вона контролює з моменту вторгнення у 2022 році. В обмін на це Україні необхідно отримати надійні гарантії безпеки, ідеальним варіантом яких може бути членство в НАТО.

"Це, ймовірно, було б прийнятним рішенням для Києва, хоч і болісним для України", - пише журнал.

Однак, із поверненням до влади Трампа, цілком імовірно, що Україна не вступить до НАТО роками, якщо взагалі коли-небудь зробить це; але Київ усе одно може отримати принаймні якусь форму гарантій безпеки. У будь-якому разі, щонайменше зараз здається дуже ймовірним, що дискусії розпочнуться у 2025 році, і коли вони стартують, бойові дії можуть почати втихати -- навіть до припинення вогню. Саме це сталося в 2014 році (хоча перемир'я повністю ніколи не дотримувалося). Поки переговори триватимуть, війна може перейти в "напівзаморожений" стан. Неідеально, але це значно краще, порівняно з ситуацією зараз, вважає видання.

#НАТО #бюджет #Дональд Трамп #Інфляція #Економіка #Україна #Київ #Північна та Південна Америка #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Робоча сила #Вашингтон, округ Колумбія #Демографія #Економіка України #Безпілотний літальний апарат #Ракета. #М'ясо #2010 Президентські вибори в Україні #Крим #Бойові дії #Диктатор. #The Economist #Журнал

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги