Тіньова економіка в Україні щорічно втрачає близько 900 мільярдів гривень: Гетманцев вказав на найбільш проблемні галузі.

Щорічно Україна втрачає приблизно 900 мільярдів гривень через існування тіньової економіки, яка охоплює до 60% певних галузей. Лише легалізація цих доходів без підняття податкових ставок може принести до 4 мільярдів доларів у державний бюджет. Найбільший вплив тіньового сектора спостерігається в аграрній сфері, тютюновій промисловості, будівельній галузі та сфері послуг.

Цю інформацію озвучив Данило Гетманцев, голова парламентського Комітету з фінансів, податкової та митної політики, під час форуму Forbes Money. Він зазначив, що сума в 900 мільярдів гривень перевищує бюджет, виділений на оборону та соціальні програми.

Причиною цих значних втрат є тіньова економіка, яка охоплює від 30% до 50% усіх економічних процесів у країні. У деяких секторах цей показник може сягати вражаючих 60%, тоді як у більшості європейських країн він варіюється в межах 5-7%. Тіньова економіка включає в себе діяльність, яка не відображається у офіційних звітах, не підлягає оподаткуванню та не регулюється державними органами.

Це може бути як нелегальний бізнес (контрабанда, тіньовий обіг готівки), так і "сіра" діяльність офіційних компаній - зарплати в конвертах, нереєстровані працівники, приховані доходи. "Це не просто втрата грошей - це втрата довіри до держави, нерівні умови для бізнесу і гальмо для економічного зростання", - наголосив Гетманцев.

Для порівняння, саме 400 млрд грн не вистачає Україні для повного фінансування закупівлі озброєння у 2025 році. І ці кошти могли б надійти до бюджету без підвищення податків, а тільки за рахунок детінізації.

Гетманцев підкреслив, що основним завданням податкової служби на 2025 рік є боротьба з тіньовою економікою. Він вважає, що фіскальні органи здатні забезпечити додаткові надходження в розмірі до $4 мільярдів (більше 160 мільярдів гривень) лише протягом цього року.

"Це, перш за все, питання бізнесу, змагання та створення рівних умов для всіх учасників. Адже сьогодні добросовісні підприємці стикаються з нерівними умовами в порівнянні з тими, хто діє поза законом," - акцентував він. Хоча конкретні дані не були озвучені, раніше виконуючий обов'язки директора Бюро економічної безпеки Сергій Перхун зазначав, що до найбільш "тіньових" галузей відносяться:

Як повідомляв OBOZ.UA раніше, десятки тисяч фізичних осіб - підприємців (ФОПів) в Україні беруть участь в протиправних схемах, що завдає бюджету шкоди на 70 млрд грн щороку. Аби запобігти цьому в Україні можуть створити Центр протидії податковим правопорушенням.

#бюджет #контрабанда #Українська гривня #Податок #Сміливіше. #Європа #Економіка #Україна #Економічне зростання #Бізнес #Озброєння #Тіньова економіка #Економічна безпека #Фізична особа #Слуга народу (політична партія) #Forbes (журнал) #Господарство #Тютюнова промисловість

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Залишилось 43: чи витримає фронт і країна в умовах ультиматуму Трампа, і які наслідки нас чекають попереду?
Доступні фінансові рішення для екологічних підприємств: держава покриває до 14% витрат | UACRISIS.ORG
Міністерство економіки перетворюється на Міністерство економіки, екології та аграрного розвитку.
Теги