Тисячі українців втратили статус захисту від мобілізації: за які правопорушення вони можуть бути призвані на службу.

Кожне двадцяте підприємство в Україні втратить статус критично важливого. Державний аудит виявив у цих компаніях ряд порушень, що позбавляє їх працівників можливості отримати бронювання від мобілізації.

За інформацією, наданою Forbes Ukraine, заступник міністра економіки Віталій Кіндратів повідомив, що незважаючи на певні труднощі, які виникли в роботі важливих для економіки підприємств, ці порушення не мали широкого поширення.

Зазвичай, після досягнення критичного рівня, організації несподівано і без вагомих причин знижували зарплату своїм співробітникам або ж лише формально дотримувалися деяких регіональних стандартів. Додатково, ряд компаній вдавалися до різних схем бронювання, щоб штучно збільшити кількість заброньованих військовозобов’язаних працівників. Також спостерігалося необґрунтоване розширення штатів після встановлення критичності, особливо у тих підприємствах, які мали можливість бронювати 100% своїх працівників.

Раніше було зазначено, що близько 10% українських компаній можуть втратити свою критичність. З огляду на те, що на сьогоднішній день кількість заброньованих осіб наближається до одного мільйона, це може вплинути на десятки тисяч військовозобов'язаних.

Бронювання по-новому в Україні

15 листопада уряд ухвалив нові норми щодо бронювання працівників та встановив критерії для визначення критичності підприємств, виявивши ряд проблем у системі. Зокрема, відтепер:

До 1 грудня для всіх, хто вже має відстрочки, організують перехідний період на нові умови до 28 лютого. Це надасть підприємствам час для поновлення бронювання своїх працівників згідно з новими умовами.

OBOZ.UA також інформував, що процес бронювання тепер буде здійснюватися не через мобільний додаток, а на платформі Дія. Віцепрем'єр-міністр з інновацій, освіти, науки та технологій, а також міністр цифрової трансформації Михайло Федоров зазначив, що українським підприємцям зручніше користуватися інтерфейсом порталу, аніж мобільним застосунком.

#аудит #Сміливіше. #Економіка #Україна #Мобілізація #Бізнес #Броня #Інновації #Підприємницька діяльність #Forbes (журнал) #Інтерфейс (обчислювальний)

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
ОВК зібралися разом для пришвидшення процесу реформування меліорації.
Національний кешбек: що це таке і як отримати свої кошти
Світовий банк виділив більше ніж 40 мільярдів доларів для надання допомоги Україні.
Теги