Зачепить кожного росіянина: у Росії виникла несподівана проблема внаслідок війни в Україні.

Москва вже почала імпортувати вершкове масло навіть з Туреччини.

У Росії спостерігається різке зростання цін на вершкове масло. Москва намагається знайти нові маршрути поставок, щоб компенсувати ефект від західної ізоляції під час війни.

За інформацією видання Bloomberg, на цьому тижні представники уряду провели переговори з виробниками молочних продуктів і досягли домовленості про моніторинг виробництва вершкового масла. Це рішення має на меті зменшити ціни, які цього року зросли більш ніж на 25%.

Те, що вершкове масло стає дедалі недоступнішим, ілюструє, як ізоляція Росії впливає на економіку країни і на продовольчу безпеку. РФ хоч і є одним із ключових світових виробників сільськогосподарської продукції, але залежить від імпорту низки продуктів, включно з курями, деяким насінням і різними фруктами.

За даними галузевої лобістської групи, чверть споживаного в Росії вершкового масла надходить з-за кордону. Відтоді як Володимир Путін розпочав повномасштабне вторгнення в Україну в лютому 2022 року, багато постачальників вершкового продукту, як-от Нова Зеландія і Латинська Америка, призупинили торгівлю з різних причин - від санкцій до проблем з платежами і логістикою.

У результаті важливими постачальниками стали такі країни, як Білорусь, Індія та Іран. Цього тижня Росія почала закуповувати вершкове масло в Туреччині. Перебудова ланцюжків постачань збіглася з перегрівом військової економіки, який підстьобнув зростання виробництва сиру і морозива. Для виробництва цих продуктів використовуються одні й ті самі вершки, що призвело до зростання цін на вершкове масло.

Ціни підскочили на інші основні продукти харчування, включно з деякими видами м'яса і картоплею, яка цього року подорожчала майже на 55% через менший урожай і скорочення імпорту. Згідно з останніми даними, загальне річне зростання цін становить близько 8,6%.

Минулого тижня Банк Росії підвищив ключову процентну ставку до рекордно високого рівня в 21% і дав зрозуміти, що можливе подальше посилення політики, оскільки вона бореться з постійною інфляцією.

10 липня Bloomberg повідомило, що в Росії спостерігається підвищення цін протягом шести місяців підряд, що свідчить про виклики, з якими стикається Центральний банк у своїх зусиллях протидіяти інфляції.

Ключові продукти харчування, такі як овочі, подорожчали на 19% у порівнянні з минулим роком, а в червні відбулося підвищення цін на 2% у порівнянні з травнем. Ціна на картоплю зросла майже на 34% у порівнянні з попереднім місяцем.

#молоко #Овочевий #Інфляція #Картопля #Вершкове масло #Росія #Економіка #Імпорт #Сир. #Їжа #Україна #Москва #Володимир Путін #Туреччина #Індія #Латинська Америка #Сільськогосподарська продукція #Посівний матеріал #Продовольча безпека #Нова Зеландія #Перебудова #Вершки #Морозиво #М'ясо #Іран #Білорусь

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги