Трамп і Путін планують провести телефонну бесіду, проте досягнення компромісу стосовно України виглядає малоймовірним, повідомляє WP.

Сторони наполегливо захищають свої інтереси на фоні підготовки до першої зустрічі між американським президентом та російським керівником.

У переддень запланованої телефонної розмови між президентом США Дональдом Трампом і російським лідером Володимиром Путіним, обидві сторони активно відстоюють свої погляди, повідомляє The Washington Post.

У Москві очікують, що Трамп найближчими днями зв'яжеться з Путіним, однак російські посадовці зайняли жорстку позицію щодо війни в Україні. Вони знижують очікування щодо можливості значного прориву у відносинах між США та Росією.

На тлі військових успіхів Росії та припущень, що Трамп може скоротити військову допомогу Україні, в Москві зростає впевненість, що можна буде захопити більше української території та змусити Київ до поступок.

"Навесні умови для припинення війни ще не дозріли, - сказав Сергій Марков, прокремлівський аналітик. - Але до осені, поки Трамп скоротить фінансування і поки російська армія досягне подальшого прогресу, можливо, до того часу будуть кращі політичні умови".

Сам Трамп виступає за швидке завершення війни. На Всесвітньому економічному форумі в Давосі він заявив:

"Ми продовжуємо працювати над досягненням мирного рішення між Росією та Україною, і я сподіваюся, що ці зусилля не вщухнуть. Це надзвичайно важливо."

Раніше він застерігав у своєму акаунті на Truth Social про можливе введення "значних податків, тарифів і санкцій на всю продукцію, яку Росія постачає до Сполучених Штатів", якщо Путін не прийме умови мирної угоди з Україною.

"Я надам величезну послугу Росії, яка переживає економічні труднощі, а також президенту Путіну. Погасіть борги зараз і покладіть край цій безглуздій війні! Ситуація лише ускладниться", - зазначив він.

Заступник голови МЗС Росії Сергій Рябков висловив думку, що Москва готова до переговорів з адміністрацією Трампа. Однак, за оцінками експертів, такі угоди вимагатимуть суттєвих змін у системі європейської безпеки, зокрема запровадження нейтрального статусу для України та відмову НАТО від військової інфраструктури на сході. При цьому помічник президента РФ Юрій Ушаков підкреслив, що мир має бути "стійким і заснованим на повазі до наших об'єктивних інтересів".

Деякі російські посадовці, такі як Микола Патрушев, навіть прогнозують розпад України та Молдови. "Для Патрушева немає іншого шляху, окрім як Україна стає нам дружньою: вони капітулюють і приймають усі наші вимоги - або вони розвалюються", - зазначила аналітикиня Тетяна Станова.

Дмитро Тренін у своїх статтях для прокремлівського видання "Профіль" стверджує, що капітуляція Києва є неприйнятною для Заходу, тому бої триватимуть. "Для Москви все менше, ніж повна перемога, означає поразку, і такий результат просто не варіант", - писав він.

Одночасно багато мешканців Москви сприймають Трампа як неординарного політичного діяча, від якого можна чекати несподіванок. Деякі з них мають надію, що він зменшить військову підтримку Україні, а його команда може сприяти покращенню відносин з Росією.

Попри це, скептицизм все ще присутній. "Вони не прагнуть діалогу просто заради його проведення. У Вашингтоні та на Заході намагаються усвідомити, що Україна зазнала поразки у війні", - зазначила Станова.

Головна загроза для Путіна полягає в можливості посилення економічного тиску з боку Трампа, зокрема через падіння цін на нафту або введення нових санкцій. У своїх коментарях Трамп підкреслює: "Він мусить знайти компроміс. Я впевнений, що без угоди він лише завдає шкоди Росії".

У Москві сподіваються, що запланована телефонна розмова відкриє можливості для діалогу, однак компроміс щодо України залишається малоймовірним.

Раніше Трамп висловив думку, що зниження світових цін на нафту може сприяти завершенню конфлікту в Україні. Він підкреслив, що країни ОПЕК, зокрема Саудівська Аравія, яка є одним з провідних експортерів нафти у світі, повинні розглянути можливість зниження цін на чорне золото.

За його словами, його зусилля щодо врегулювання війни Росії проти України "перебувають у процесі".

#НАТО #ОПЕК #Молдова #Дональд Трамп #золото #Нафта #Податок #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Москва #Північна та Південна Америка #The Washington Post #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Московський Кремль #Експорт #Інфраструктура #Володимир Путін #Вашингтон, округ Колумбія #Західна Європа #Політика #Капітуляція (капітуляція) #Компроміс #Телефон #Міністр закордонних справ (Україна) #Саудівська Аравія #Всесвітній економічний форум #Микола Патрушев

Читайте також

Найпопулярніше
Актуальне
Теги