"Трамп володіє потужними засобами впливу": Шарп розкрив, яким чином Сполучені Штати можуть чинити тиск на Росію.

Президент Сполучених Штатів Дональд Трамп має в своєму розпорядженні значні важелі впливу на агресивну державу Росію. Головним з цих інструментів є санкції, здатні завдати серйозної шкоди економіці Російської Федерації.

Таку думку в інтерв'ю OBOZ.UA висловив ізраїльський військовий оглядач Давид Шарп. Водночас для України вагомим інструментом з боку Сполучених Штатів було б збільшення військової допомоги.

"У принципі, Трамп і будь-який президент США мають дуже серйозні інструменти як для того, щоб просто підтримати Україну, так і для того, щоб натиснути на Росію і дуже серйозно ускладнити їй життя. Інструмент - це економічні санкції та їхнє посилення. А санкції - це те, що зменшує доходи, що б'є по рівню життя населення та заважає вести війну. Паралельно - збільшення або продовження допомоги Україні, тобто щось, що має показати Росії, мовляв, якщо ви сподіваєтесь на успіхи на фронті, то їх у вас буде принаймні набагато менше. Інструменти ці Трамп має", - наголосив експерт.

За його словами, ключове питання полягає в тому, як розгортатимуться події найближчими тижнями чи місяцями, коли пропозиції Трампа щодо припинення вогню можуть викликати розуміння з боку України, навіть попри небажання приймати такі умови, але не будуть сприйняті Росією.

Це ставить американського лідера перед дилемою: або діяти на користь Москви, фактично приймаючи її вимоги, або ухвалити більш рішучі рішення. Такі рішення можуть бути неоднозначними: з одного боку, це може бути посилення тиску на Росію в поєднанні з активною підтримкою України, а з іншого - повне усунення від процесу та явна байдужість до ситуації.

"Важко передбачити його подальші дії. Однак, на мою думку, якщо його ініціативи тривалий час не знаходять підтримки в Москві або викликають певні сумніви, це означає, що затягувати вирішення питання не варто. В кінцевому підсумку, йому належить вирішити, чи скористатися своїми можливостями. Робити прогнози в даний час досить важко", - висловився Шарп.

Він також зазначив, що не розглядає теперішню позицію Трампа як безпосередню підтримку Росії.

"Його погляди трансформувалися в порівнянні з позицією Байдена, що, безумовно, свідчить про зближення з Росією та прагнення уникати конфліктів з нею. Проте це ще не можна вважати підтримкою. І, звичайно, наразі він значно менше підтримує Україну," - підсумував експерт.

Нагадаємо, нещодавно Дональд Трамп прямо вказав на того, хто першим винен у кривавій війні, яка почалась в Україні у лютому 2022 року. І це не Володимир Зеленський і навіть не Джо Байден. Президент України у цьому списку опинився лише на третьому місці.

Як зазначалося на OBOZ.UA, раніше Дональд Трамп, президент США, висунув звинувачення на адресу Байдена та Зеленського, стверджуючи, що напад Росії на Україну стався через їхні дії. Він також підкреслив, що диктатор Володимир Путін колись проявляв до нього повагу, коли Трамп обіймав президентську посаду.

#Дональд Трамп #Росія #Економіка #Україна #Володимир Зеленський #Президент України #Москва #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Володимир Путін #Ізраїль #Джо Байден

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Згідно з даними Державної служби статистики, у минулому році великі та середні компанії збільшили свій прибуток на 22%.
Європейський Союз вивчає нову стратегію підтримки України: які її основні аспекти?
В Україні спостерігається істотна нестабільність на ринку праці: кількість працівників знижується, що змушує компанії піднімати рівень заробітних плат.
Теги