Трамп здатен нанести відчутний удар по українській економіці: яку ціну заплатить бюджет через економічну війну з США?

Мита, запроваджені президентом США Дональдом Трампом на імпорт сталі та виробів з неї, обернуться для українського бюджету щорічними витратами в 1 млрд гривень. Таким чином, Україна опиниться під тиском не лише військових викликів з Росією, але й економічних труднощів у взаєминах зі Сполученими Штатами.

Про це повідомляє The Independent, посилаючись на дані Асоціації української сталі. Зазначається, що українських чиновників та промисловців шокували плани адміністрації США запровадити 25% додаткових мит на імпорт сталі, алюмінію та виробів з них.

Це підкреслило наростаючу напруженість у відносинах України з її ключовим західним партнером. Сам Дональд Трамп запевняє, що введення нових тарифів дозволить створити рівні умови на міжнародних ринках і зміцнить конкурентоспроможність американських компаній.

Планується, що оголошені Трампом тарифи набудуть чинності 12 березня. Це може завдати економіці України, яка й без того не оговталася від наслідків повномасштабної агресії Росії, болючого удару.

Журналісти повідомляють, що внаслідок великої війни частка сталеливарного сектору в валовому внутрішньому продукті України зменшилася майже вдвічі. Крім того, якщо імпортні мита США будуть реалізовані, українські виробники сталі зазнають збитків у розмірі 2,4 млрд гривень, а державний бюджет втратить близько 1 млрд гривень щороку, як зазначили в Асоціації української сталі.

Отже, українські чиновники мають надію, що Сполучені Штати нададуть виняток для української сталі та товарів, виготовлених з неї, у межах Євросоюзу до березня 2026 року. Це обґрунтовується тим, що частка сталі, що імпортується до США з України у вигляді продукції, становить лише 0,81% від загальної кількості імпортованої сталі, тому це не становить загрози для американської промисловості.

"Збереження тарифного виключення для української сталі, включаючи продукцію, вироблену в ЄС з української сталі, надає суттєву підтримку Україні, оскільки вона продовжує протистояти неспровокованій військовій агресії з боку Росії. Це звільнення дозволяє українським експортерам сталі підтримувати свою діяльність, робити внесок у національний бюджет і підтримувати українську економіку в цілому", - йдеться в заяві Асоціації української сталі.

При цьому OBOZ.UA повідомляв, що США можуть покласти кінець тарифного протистояння з Китаєм, уклавши торговельну угоду. Наразі деталі такої угоди невідомі, але ясно, що сторонам доведеться подолати певні протиріччя у відносинах.

#бюджет #Дональд Трамп #сталь #Українська гривня #Європейський Союз #Росія #Економіка #Імпорт #Україна #Президент (державна посада) #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Агресивна війна #Державний бюджет #Міжнародна торгівля #Алюміній #Мито (податок) #The Independent

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
США не отримуватимуть право власності на активи. Бессент поділився певними аспектами угоди з Україною.
Україна не може бути інтегрована до Європейського Союзу без згоди угорського народу, а після завершення війни вона стане своєрідною "захисною зоною" - нові коментарі Віктора Орбана | УНН
У Харкові стартувала нова система тривог з диференційованим підходом: що це включає?
Теги