
Сполучені Штати, у відповідь на санкції, запроваджені проти Пекіна, вирішили оцінити, наскільки вони залежать від імпорту важливих мінералів з Китаю.
Президент США Дональд Трамп наказав провести розслідування національних ризиків, пов'язаних із залежністю країни від імпортованих критично важливих мінералів. Дослідження буде проведене в рамках можливих нових мит на всі важливі імпортовані в США корисні копалини. Про це у вівторок, 15 квітня, повідомляє Reuters з посиланням на Білий дім.
Зазначається, що відповідний указ Трамп підписав після того, як Китай призупинив експорт деяких рідкоземельних елементів у відповідь на високі мита, які Трамп встановив на китайські товари.
Наказ висвітлює те, про що вже давно застерігали виробники, галузеві фахівці, науковці та інші експерти: Сполучені Штати занадто сильно залежать від Пекіна та інших країн у постачанні оброблених форм корисних копалин, які є основою їхньої економічної діяльності.
У процесі розслідування динаміки ринку будуть проаналізовані всі критично важливі мінерали, такі як кобальт, нікель та 17 рідкісноземельних металів, з метою оцінки можливих тарифів. Це дослідження проводиться відповідно до розпорядження, яке включило уран та інші елементи, що, на думку федеральних представників США, є важливими.
На сьогоднішній день Сполучені Штати видобувають та обробляють дуже обмежені обсяги літію, мають лише одну шахту для видобутку нікелю, проте не мають жодного заводу для його переробки. Крім того, у країні немає кобальтових шахт чи нафтопереробних підприємств. Хоча в США існує кілька шахт, що видобувають мідь, лише два заводи займаються її переплавкою, і країна значною мірою залежить від імпорту в обробці цього важливого червоного металу.
Нагадуємо, що Китай зупинив експорт рідкісноземельних мінералів та магнітів після того, як президент США Дональд Трамп підвищив мита на китайські товари до 145%. Всі порти Китаю призупинили постачання, поки влада розробляє нову систему регулювання, яка може обмежити продаж компонентів певним компаніям, зокрема американським військовим підрядникам.
Boeing втрачає китайський ринок на тлі тарифного протистояння
#Дональд Трамп #порт #Reuters #уран #Економіка #Імпорт #Китай (регіон) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Експорт #Вашингтон, округ Колумбія #Білий дім #Пекін #Літій #Боїнг #Кобальт #Шахта #Мито (податок) #Корисні копалини #Мідь #Мінерал #Рідкоземельний елемент #Нікель.