
Тепер, на думку видання, американський лідер повинен акцентувати увагу на військовій підтримці України та запровадженні санкцій проти Росії.
Президент США Дональд Трамп нарешті усвідомив, що, незважаючи на всі його спроби зупинити війну в Україні, російський лідер Володимир Путін не має наміру припиняти конфлікт. Таку думку висловив редактор у сфері оборони та міжнародних відносин Кон Кофлін у статті для видання The Telegraph.
"Хоча для будь-кого, хто хоч трохи цікавиться конфліктом в Україні, було абсолютно очевидно, що Путін налаштований вести війну доти, доки не досягне своєї мети - повного підкорення України Кремлю, - Трамп наполегливо продовжував шукати шляхи укладення мирної угоди", - підкреслив автор матеріалу.
Згідно з висловлюваннями Кофліна, незважаючи на те, що Трамп продовжував мати регулярні зв'язки з Путіним, він усвідомив, що російський лідер просто "маніпулює його емоціями", намагаючись виграти час для своїх дій в Україні.
"Цинічне використання Путіним добрих намірів Трампа могло не лише викликати гнівну реакцію американського президента. Це може стати важливим поворотним моментом у конфлікті, якщо, як наразі виглядає ймовірним, США знову почнуть постачати сучасну зброю до Києва", - підкреслив фахівець.
Відзначається, що поки Трамп сподівався на потенційний прогрес у відносинах з Путіним, він не мав наміру надавати Україні військову допомогу. Лише минулого тижня, напередодні фінальної телефонної розмови між президентами США та Росії, Білий дім оголосив про призупинення постачання критично важливих озброєнь в Україну, щоб "поставити на перше місце інтереси Америки".
Кофлін зазначив, що обурення Трампа через ухильну поведінку Путіна стало вирішальним фактором для зміни його позиції. В результаті президент погодився на передачу оборонної зброї США Україні. Крім того, він активно оцінює можливість підтримки законопроєкту Сенату, який передбачає суттєве посилення санкцій проти Росії у разі продовження війни.
Згідно з висловлюваннями автора статті, реалізація цих заходів в повному обсязі здатна суттєво вплинути на остаточний результат конфлікту в Україні.
Експерт вважає, що "якщо російські сили не змогли домогтися жодних істотних успіхів, коли Україна переживає значний брак американської допомоги, то навряд чи їм вдасться поліпшити свої результати, навіть якщо Трамп поновить військову підтримку для Києва".
Окрім цього, економічна ситуація в Росії є досить складною: процентні ставки досягають 20%, а інфляція, за прогнозами фахівців, становить близько 15%. У такому контексті будь-який рух з боку США щодо запровадження нових санкцій проти Москви може вказувати на те, що Путін може несподівано опинитися в критичній ситуації, підкреслив Кофлін.
Відомо, що в законопроєкті передбачено введення надзвичайно високих мит у розмірі 500% для країн, таких як Китай та Індія, які продовжують імпортувати російську нафту, газ, уран та інші експортні продукти. Це може призвести до серйозних економічних наслідків для виживання Росії.
"Якщо, як неодноразово заявляв Трамп, його кінцевою метою є припинення війни в Україні, то він може виявити, що політика військової підтримки України та націлювання на російську економіку в кінцевому підсумку виявиться набагато успішнішою, ніж просто чекати, поки Путін піде на поступки", - підсумував автор матеріалу.
Водночас у Сенаті США відповіли, коли буде прийнято законопроєкт про санкції проти Росії. Зазначається, що сенатори-республіканці більш впевнені в тому, що такий закон буде ухвалено вже цього місяця.
"Я маю надію, що нам вдасться винести це питання на обговорення до серпневої перерви. Ми взаємодіємо з адміністрацією і Палатою представників, щоб підготувати його до розгляду," - зазначив лідер більшості в Сенаті Джон Тун.
#Дональд Трамп #уран #Природний газ #Інфляція #Нафта #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Українці #Москва #Китай (регіон) #Північна та Південна Америка #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Московський Кремль #Росіяни #Володимир Путін #Російська мова #Індія #Політика #Білий дім #Палата представників Сполучених Штатів Америки #Озброєння #Диктатор. #Сенат Сполучених Штатів Америки #Мито (податок)