Згідно з інформацією, отриманою від джерел телеканалу, запрошення на інавгурацію Трампа, що відбудеться 20 січня у Вашингтоні, було надіслане Сі на початку листопада. Проте з того часу залишалося невизначеним, чи прийняв його китайський лідер.
В інтерв'ю NBC News у п'ятницю Трамп зазначив, що у нього "дуже гарні стосунки" з Цзіньпінем і що вони "спілкувалися на початку цього тижня".
Відвідання інавгурації президента США стало б безпрецедентним кроком для китайського лідера, враховуючи статус Китаю як основного геополітичного суперника Америки.
Трамп обрав на важливі позиції у своїй новій адміністрації багатьох китайських "яструбів", серед яких сенатор Марко Рубіо, якого призначено на пост державного секретаря.
Новообраний президент оголосив, що в разі, якщо Пекін не вжене належних заходів для боротьби з торгівлею небезпечним наркотиком фентанілом, він введе додаткові 10% мита на китайські товари. Під час виборчої кампанії він також висловлював загрозу встановлення тарифів на китайську продукцію на рівні понад 60%.
Наприкінці листопада державні ЗМІ Китаю попередили Трампа, що його обіцянка накласти додаткові мита на китайські товари, може втягнути дві найбільші економіки світу до взаємно руйнівної тарифної війни.
Окремо в середу посол Китаю в США Се Фен зачитав лист Сі на урочистому засіданні Американсько-китайської ділової ради у Вашингтоні, в якому китайський лідер заявив, що Пекін готовий підтримувати зв'язок зі США.
"Необхідно обрати шлях діалогу, а не конфлікту, і шукати вигоду для обох сторін, а не грати в ігри з нульовою сумою. Дві нації не повинні руйнувати ланцюги постачань", - зазначається у листі Сі.
Проте, у заздалегідь записаному відео, посол США в Китаї Ніколас Бернс зазначив, що Пекін інколи намагається "підсолодити" свої складні та конкурентні стосунки.
"Жодна радісна розмова не зможе приховати наші глибокі розбіжності", - сказав Бернс.
Крім президента Китаю, команда Трампа порушила питання про ймовірність прийому інших лідерів у Капітолії 20 січня.
Згідно з інформацією, наданою CBS News, прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, який підтримує дружні стосунки з Трампом і нещодавно відвідав його в Мар-а-Лаго, "продовжує обмірковувати" можливість участі у зустрічі.
"Світові лідери шикуються в чергу, щоб зустрітися з президентом Трампом, адже вони знають, що він скоро повернеться до влади та відновить мир за допомогою американської сили в усьому світі", - сказала прес-секретар новообраного президента США Кароліна Левітт.
В CBS News зазначили, що на інавгурацію як правило запрошують послів та інших дипломатів. Однак записи Державного департаменту, датовані 1874 роком, показують, що іноземний лідер ніколи не був присутній на церемонії передачі влади.
#Дональд Трамп #Економіка #Президент (державна посада) #Китай (регіон) #Вашингтон, округ Колумбія #Пекін #Дипломат #Віктор Орбан #CBS #Сенат Сполучених Штатів Америки #Марко Рубіо #Інавгурація #Прем'єр-міністр Угорщини #Наркотики #Державний секретар Сполучених Штатів Америки #Мито (податок) #Мар-а-Лаго #NBC News #Капітолій Сполучених Штатів Америки #R. Ніколас Бернс