Три роки тому це здавалося неймовірним: в Польщі наростає втома від підтримки українців, - AP.

Деякі кандидати в президенти будують свою передвиборчу кампанію на обіцянці зменшити допомогу українцям.

Три роки тому Польща відкрила свої кордони для мільйонів українських біженців, що рятувалися від війни з Росією. Країна перетворилася не лише на важливий логістичний центр, але й на приклад справжньої людської солідарності та емпатії. Як зазначає Associated Press, хоча Польща залишається одним з найвідданіших союзників України та захисником її інтересів, проте в самій Польщі ставлення до українців зазнало змін.

На сьогодні в Польщі проживає близько мільйона українських біженців, а загальна кількість українських громадян досягає приблизно 2 мільйонів. Чимало з них приїхали до країни ще до початку війни, будучи економічними мігрантами. Водночас, професор соціології Ягеллонського університету Пьотр Длугош зазначає, що за даними опитування, проведеного Центром вивчення громадської думки у Варшаві, рівень підтримки допомоги українцям знизився з 94% на початку широкомасштабного вторгнення Росії в лютому 2022 року до 57% у грудні 2024 року.

Як нагадує видання, Польща готується до президентських виборів 18 травня, і зростаюча втома від допомоги українцям стала настільки помітною, що деякі кандидати вирішили, що можуть отримати більше голосів, пообіцявши менше допомагати українцям.

Серед останніх кандидатів – представник консервативної партії "Право і справедливість" Кароль Навроцький, який вважається одним із основних претендентів на перемогу. Він запевнив, що у разі успіху на виборах ініціює зміни в законодавстві, які забезпечать пріоритетність польських громадян у доступі до медичних послуг та навчальних закладів перед українцями.

Кандидат від "Конфедерації" Славомір Ментцен висловив звинувачення на адресу українців, стверджуючи, що вони спричиняють переповненість шкіл, підвищують ціни на нерухомість і користуються великодушністю польського народу.

Під час мітингу ультраправого кандидата Ґжеґожа Брауна 30 квітня його підтримувачі зняли український прапор, що з лютого 2022 року майорів на балконі мерії у Бяла-Подлясці як символ солідарності.

Водночас посол України у Польщі Василь Боднар заперечує ствердження про те, що українці отримують більше, ніж вкладають. За його інформацією, близько 35 000 осіб отримують соціальну допомогу, не маючи роботи, проте ця допомога становить лише незначну частину внесків українців у вигляді податків. Він також підкреслив, що в Польщі нині функціонує приблизно 70 000 компаній, які управляються українцями.

"Українці допомагають польській економіці розвиватися", - сказав він Associated Press.

Як розповідає українка Катерина, яка прожила в Польщі багато років, вона побачила зміни на власні очі. Так, у 2022 році незнайомці часто зустрічали її співчутливими поглядами і словами "Слава Україні". Але минулої осені чоловік у трамваї вилаяв її за читання української книжки. Цієї весни біля офісу соціального забезпечення інший чоловік штовхнув її і закричав: "Ніхто тебе тут не хоче".

"Подібні події залишаються винятком – дружні стосунки між поляками та українцями, як і раніше, є звичайним явищем. Проте, за її словами, такі випадки були б неможливими три роки тому," – зазначає AP.

Нещодавно з'явилася інформація про те, що Польща може суттєво ускладнити умови набуття громадянства для іноземців, зокрема для українських біженців. Наразі для отримання польського паспорта достатньо прожити в країні три роки. Проте партія "Право і Справедливість" виступає за збільшення цього терміну до десяти років для осіб, які бажають стати громадянами Польщі.

Для українських біженців у Франції процес отримання постійного статусу стане складнішим. Міністерство закордонних справ країни оприлюднило нові директиви, що передбачають суворіші вимоги до знання французької мови та соціальної інтеграції для тих, хто прагне отримати громадянство.

#Податок #Росія #Економіка #Українці #Соціологія #Польща #Біженець #Мігрант #Законодавство #Варшава #Консерватизм #2010 Президентські вибори в Україні #Громадянство #Франція #Міністерство закордонних справ (Україна) #Французька мова #Соціальне забезпечення #Польський народ #Ассошіейтед Прес #Українське громадянство #Трамвай #Троїста Антанта #Право і справедливість #Ягеллонський університет #Прапор України #Конфедерація

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Путін у стилі Пекіна: стратегія нового "старшого брата" Кремля та причини, чому її варто врахувати.
В Міністерстві соціальної політики поділилися інформацією щодо необхідних реформ для покращення ринку праці.
"Це не має сенсу": Орбан висловив думку, що прийняття України до ЄС також означатиме прийняття війни.
Теги