У Снігурівській громаді, яка повернулася під контроль, відновлено діяльність 90% підприємств малого та середнього масштабу.

Цю інформацію кореспонденту Укрінформу надав Іван Кухта, який обіймає посаду начальника Снігурівської міської військової адміністрації.

"Перед початком війни промисловий потенціал громади складався з кількох ключових підприємств, серед яких маслозавод, цех розливу мінеральної води, виробництво борошна, хлібозавод та група компаній з обробки томатів "Агроф'южн". На жаль, внаслідок бойових дій усі ці підприємства зазнали серйозних ушкоджень і призупинили свою діяльність. Проте на сьогоднішній день 90% малого і середнього бізнесу вже відновили свою роботу", - зазначив Кухта.

Власниця місцевого магазину, Тетяна Терещук, ділиться своїми переживаннями, зазначаючи, що доходи від її підприємницької діяльності значно знизилися у порівнянні з періодом до війни. За її словами, російські загарбники пограбували її заклад в перші дні окупації, після чого вона була змушена виїхати до Чехії, де працювала на чотирьох роботах. Заработані кошти стали основою для відновлення магазину в Снігурівці.

"Вести тут бізнес непросто, попит на товари невеликий. Я винна чимало грошей за продукцію, яку брала ще перед початком великої війни. Віддаю борг невеликими частинами і паралельно беру товар під реалізацію", - зазначає підприємиця.

Очільник фермерського господарства "Софія" Олександр Катков поділився, що в 2022 році вся пшениця на їхніх полях згоріла, і протягом двох років вони не обробляли землю. Після звільнення території фермери самостійно розмінували поле і цієї весни вирішили його засіяти. Однак через посушливі умови отримали низький врожай, який довелося продати майже за собівартістю, оскільки терміново потрібно було погасити борги за пальне та насіння.

"Є така хороша державна кредитна програма: "5-7-9%". Але річ у тім, що банки відмовляють нашим фермерам у наданні кредитів, бо ми у зоні можливих бойових дій. Хотілося б, щоб цю проблему якось допомогли розв'язати, адже без цього ми не можемо розвиватися", - сказав фермер.

Більше про те, як живуть і працюють люди у деокупованій Снігурівській громаді за 35 кілометрів від лінії фронту, читайте у публікації "Снігурівщина розміновується, відбудовується і... співає".

Як раніше зазначалося, Міністерство економіки активно працює над розробкою стратегії відновлення земель у деокупованих регіонах. Для цього Мінекономіки сформувало робочу групу, метою якої є створення системи аналізу ґрунтів, що постраждали від бойових дій, а також надання рекомендацій для фермерів, які працюють на цих територіях.

#Врожайність сільськогосподарських культур #Укрінформ #Фірма #Товари #Бізнес #Росіяни #Кредит (роз'яснення) #Лінія фронту #Борг. #Підприємництво #Роздрібний магазин #Бойові дії #Чеська Республіка #Паливо для двигуна #Фермер #Мінеральна вода #Військова окупація #Помідор. #Борошно #Снігурівка #Собівартість #Ґрунт #Посуха

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги