Віцепрем'єр-міністр з питань відновлення та міністр розвитку громад Олексій Кулеба роз'яснив, чому держава інвестує близько мільярда гривень у відновлення медичного закладу в Ізюмі, що знаходиться приблизно за 25 км від зони бойових дій.
Цю інформацію він озвучив у бесіді з виданням "Економічна правда".
На думку Кулеби, ще з початку масштабної агресії було прийнято важливе рішення відновлювати зруйновану інфраструктуру одночасно з проведенням активних бойових дій.
"Це має велике значення для економіки держави, оскільки важливо усвідомлювати, що існує економічний ритм, і ми не припиняємо зусиль на цьому напрямку," - підкреслив він.
Одночасно міністр зазначив, що рішення про відновлення лікарні в Ізюмі було прийняте не його міністерством, а за участю начальника Харківської обласної військової адміністрації Олега Синєгубова спільно з Міністерством охорони здоров'я.
Кулеба зазначив, що це рішення було ухвалене відразу після звільнення міста і більше базувалося на емоціях, аніж на раціональних міркуваннях.
"Я вважаю, що це було надзвичайно надихаюче та емоційне рішення," - висловив він свою думку.
В цьому контексті віцепрем'єр зазначив, що поки що не має інформації щодо стадії відновлення лікарні та не в курсі, яким чином використовуються фінансові ресурси.
"На жаль, я не можу в даний момент надати детальну інформацію про те, що відбувається. Але я особисто розгляну це питання," - підкреслив Кулеба, додавши, що потім готовий буде спілкуватися, зокрема, з першою леді.
Він також підкреслив, що не відкидає варіанту призупинення будівельних робіт, якщо стане зрозуміло, що їх проведення не є доцільним.
"Якщо я побачу, що ми маємо це зупинити, я вам обіцяю", - наголосив міністр.
Одночасно Кулеба роз'яснив, що основною причиною таких ініціатив є те, що без відновлення інфраструктури мешканці не зможуть залишатися в прикордонних зонах.
"Якщо вони руйнують нашу інфраструктуру, ми її не відновлюємо - люди просто піднімаються і від'їжджають," - зазначив він.
Таким чином, держава продовжує вкладати сотні мільйонів гривень у відбудову об'єктів поблизу фронту, навіть не маючи чіткого розуміння стану робіт і ризиків їх повторного знищення.
#Українська гривня #Економіка #Інфраструктура #Бойові дії #Міністерство охорони здоров'я (Україна) #Ізюм #Олег Мудрий #Емоція #Держава (політика) #Передня лінія