
У Росії сподівалися на перемогу Дональда Трампа на президентських виборах, однак зараз "грають" проти США. Про це пише видання Associated Press, повідомляє портал "Коментарі".
Фотогалерея "Коментарі"
Пропагандистські кампанії з Росії активізувалися, поширюючи дезінформацію, що має на меті "посварити" Україну та США ще до потенційного повернення Трампа до президентського крісла. Відзначаються численні відеоролики, які демонструють українських військових, що нібито знищують опудало та плакати Дональда Трампа.
Видання повідомляє, що за даними американської розвідки, Росія намагалася підтримати Трампа на президентських виборах. У РФ вважали, що він зменшить американську підтримку України та, можливо, альянсу НАТО.
"Новий президент похвалив російського президента Володимира Путіна, розкритикував військову допомогу США Україні та НАТО та пообіцяв завершити війну за 24 години, коментарі, які, здається, свідчать про те, що він тисне на Україну, щоб вона здала території, які зараз окуповані Росією", -- пише видання.
Однак росіяни все ж намагаються "грати" не тільки проти України, а й проти Америки. Професор Нью-Йоркського університету та експерт з Росії Джошуа Такер зазначив, що легко зрозуміти мотиви Росії, намагаючись припинити цю допомогу. За його словами, важче оцінити ефективність російської дезінформації, особливо на платформах соціальних мереж, які вже переповнені неправдивими, дивними та розвінчаними заявами.
На думку Такера, Росія, ймовірно, сприймає дезінформацію як складову своїх тривалих стратегій, які мають на меті ослабити глобальне лідерство США шляхом розподілу всередині країни та підриву довіри до її інститутів. Він зазначає, що, чи йдеться про питання імміграції, державного управління, економіки США або конфлікту в Україні, основна мета залишається незмінною і виходить за межі окремих виборчих кампаній чи кандидатів.
"Я думаю, що вони справді сподівалися на спірний результат із великою кількістю людей на вулицях, які стверджували, що вибори не були легітимними", -- сказав Такер.
Проте, якщо їм не вдасться досягти цієї мети, Такер вважає, що російські інформаційні агентства продовжать просувати свої наративи, які, на їхню думку, здатні розпалити емоції американців і підвищити їхню підтримку в Україні.
#НАТО #Дональд Трамп #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Північна та Південна Америка #Імміграція #Росіяни #Володимир Путін #Білий дім #Дезінформація #Соціальна мережа #Оцінка розвідданих #2014 Президентські вибори в Україні #Ассошіейтед Прес #Нью-Йоркський університет