"В Україні вже тривалий час спостерігається демографічна криза": експерт розповів про кількість офіційно зайнятих осіб у країні.

За словами експерта, демографічна криза в Україні розпочалася ще до війни, тому її не так просто зупинити.

На сьогодні в Україні офіційно працює 9 мільйонів громадян. У той час, коли Крим ще не був окупований російськими військами, а Донбас знаходився під контролем України, чисельність працюючих сягала приблизно 18 мільйонів. Цю інформацію озвучив відомий експерт у сфері праці Сергій Марченко в інтерв'ю "Українському радіо", відповідаючи на питання про способи залучення українців до трудової діяльності. За даними Міністерства економіки, в країні наразі не працює близько 8 мільйонів осіб.

"У мене є великі питання до цифри у 8 млн непрацевлаштованих. Зараз в Україні офіційно працює близько 9 млн людей. На піку, коли ще не був анексований Крим, коли Україна контролювала весь Донбас, в Україні було близько 18 млн людей, які працювали. Якщо до 9 додати 8, виходить 17. Це майже та ж сама цифра, що була з Кримом і Донбасом", - наголосив він.

За словами фахівця, слід враховувати, що в Криму та на Донбасі на той момент мешкало близько 5-6 мільйонів осіб, які нині не перебувають на території, підконтрольній Україні.

"Отже, зазначена цифра виглядає дещо завищеною. Як же можна повернути цих людей? Відповідь проста: необхідно створити умови для бізнесу, які б не змушували його йти в тінь і сплачувати податки. Наша країна вже давно стикається з демографічною кризою, розпочатою ще до війни, і вирішити цю проблему буде непросто. Звісно, війна лише загострила існуючі тенденції," - акцентував Марченко.

Він зазначив, спираючись на різні джерела інформації, що приблизно 5-6 мільйонів українців в даний момент знаходяться за межами країни в якості біженців.

"Дуже часто це саме економічно активне населення - жінки 30-40 років, які могли би працювати. Частина з них і досі працює в українській економіці віддалено. Але тут є питання: чи вони платять податки, чи вони працюють на усних домовленостях із роботодавцем. Ми як рекрутери бачимо зниження вимог від роботодавців до кандидатів. Зараз головне, щоб кандидат був плюс-мінус адекватний. А всього іншого роботодавці готові навчати", - зауважив експерт.

Раніше омбудсмен Дмитро Лубінець заявив, що населення України до 2051 року може ще зменшитися до 25,2 млн осіб. Тому він наголосив, що в Україні слід посилити інформування громадян про можливості державних медичних гарантій та вдосконалити законодавство щодо біологічного батьківства.

Водночас заслужена лікарка України Ольга Богомолець зазначила, що українська нація може повністю зникнути через 180 років. За її словами, в нашій державі наразі триває шалене, катастрофічне збільшення смертності та зменшення народжуваності.

#Податок #Економіка #Україна #Українці #Бізнес #Біженець #Робоча сила #Законодавство #Демографія #Українська мова #Радіо #Лікар #Народжуваність #Рівень смертності #Крим #Нація #Працевлаштування #Донецький вугільний басейн #Анексія #Ольга Богомолець

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Зеленський: Україна готова до "швидких і конструктивних" дій для досягнення миру, необхідний тиск з боку США на Росію.
Швидше, ніж Ryanair і Wizz Air: з'явилася інформація про дати рейсів SkyUp з України.
НБУ оцінює встановлені терміни повернення валютних надходжень як прийнятний компроміс.
Теги