"Ми маємо фінансові ресурси, і плануємо їх розподілити." Експерт роз'яснив, які проблеми існують в економічній політиці Зеленського.

План внутрішньої стійкості України, озвучений президентом Володимиром Зеленським у Верховній Раді на 1000-й день повномасштабного російського вторгнення, не містить жодної конкретики.

Згідно з інформацією, розміщеною у матеріалах NV Бізнес, заступник директора з торгівлі цінними паперами компанії Dragon Capital Сергій Фурса зазначив, що розділ плану, що стосується української економіки, не витримує жодної аргументації.

"На мою думку, там не простежується жодної чіткої концепції, оскільки справжня концепція передбачає конкретні дії. А цього, на жаль, не спостерігається. Маємо говорити про реформи, про необхідність прийняття непопулярних рішень, а не займатися популізмом. У нас є фінансові ресурси, але їх просто розподілять, і все стане на свої місця. Плани відсутні, залишилися лише гасла", – підкреслив Фурса.

Згідно з попередніми повідомленнями, 19 листопада 2024 року президент України Володимир Зеленський представив нову економічну стратегію, орієнтовану на підтримку підприємництва, забезпечення безпеки бізнес-середовища та прозорість державних відносин з підприємцями.

"Незважаючи на всі виклики, пов'язані з війною, українська економіка демонструє основну стійкість. Вона потребує нової економічної стратегії від нашої країни. Ця стратегія повинна базуватися на кількох важливих аспектах," -- зазначив він під час свого виступу у Верховній Раді.

На його думку, все, що можна виробляти в Україні, має вироблятися в Україні та закуповуватися в українських виробників.

"Потрібне дієве страхування військових ризиків. Потрібна послідовна дерегуляція і захист свободи підприємництва, які знайдуть своє відображення в економічному зростанні. Потрібне поступове зменшення частки перерозподілу ВВП державою", -- наголосив глава держави.

Другим важливим принципом у новій економічній політиці України буде безпека ведення бізнесу та зниження тиску на бізнес від усіх державних інституцій, які контролюють діяльність інших, а не ті, що самі створюють додану вартість. Зеленський упевнений, що сприятливість української юрисдикції та залучення інвестицій невіддільні від захищеності кожного "білого" бізнесу в Україні.

Третій принцип полягає в прозорості взаємин між державою та підприємствами. Як зазначив Зеленський, держава має інтерес у забезпеченні максимальної легальної зайнятості в Україні та в боротьбі з тіньовою економікою.

Він додав, що цього не можна домогтися тільки силовими заходами, підприємцям потрібен стимул для детінізації, а не новий тиск.

Зеленський переконаний, що така економічна стратегія здатна забезпечити Україні стабільний економічний розвиток, адекватні ресурси для оборони та збереження людського капіталу, оскільки українці матимуть можливість реалізовувати свої потенціал і амбіції в рідній країні.

"Без потужної економіки це неможливо. А потужна економіка не з'явиться без визнання важливості підприємництва та підприємців. Отже, мова йде не лише про економічні рішення, а про вибір нашого майбутнього", -- підкреслив президент України.

#Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Українці #Верховна Рада #Володимир Зеленський #Президент України #Популізм #Економічне зростання #Інвестиції #Бізнес #Валовий внутрішній продукт #Українська мова #Dragon Capital (компанія) #Держава (політичний устрій) #Капітал (економіка) #Глава держави #Безпека (фінанси) #Економічна політика #Страхування #Нова економічна політика #Юрисдикція

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
ОВК зібралися разом для пришвидшення процесу реформування меліорації.
Національний кешбек: що це таке і як отримати свої кошти
Світовий банк виділив більше ніж 40 мільярдів доларів для надання допомоги Україні.
Теги