У середу, 12 лютого, стало відомо про те, що у Німеччині суд дозволив екстрадицію українця, який не захотів служити в армії. Це перший такий прецедент.
Варто додати, що чоловік відмовився через релігійні переконання. Як пише видання MDR, у своєму рішенні суд зазначив, що небажання проходити військову службу з міркувань совісті не є перешкодою для екстрадиції.
"Правоохоронні органи України подали запит на екстрадицію чоловіка, який виїхав до Німеччини. Його звинувачують у погрозах та застосуванні фізичного насильства до поліцейського під час проведення аналізу крові в медичному закладі", - зазначається у повідомленні медіа.
Після початку процедури екстрадиції чоловік виступив проти повернення в Україну. Він стверджував, що його можуть призвати до лав ЗСУ. Чоловік заявив, що не хоче вбивати людей й відмовився від мобілізації з міркувань совісті.
Раніше повідомлялося, що українцям, які залишили країну, не буде нав’язано примусового повернення з-за кордону – це повинно бути особистим вибором кожного. Завдання влади полягає в тому, щоб підтримати цих людей, забезпечуючи їм максимально комфортні умови для повернення. Влада також пропонує допомогу в працевлаштуванні.
Як уже повідомляло OBOZ.UA, в Україні на 2025 рік заплановано запуск ініціативи, спрямованої на повернення громадян, які перебувають за межами країни, з метою їхньої реінтеграції в економіку та оборонний сектор. Цей проєкт стане складовою частиною роботи новоствореного Міністерства національної єдності та має на меті полегшити інтеграцію українців у соціальне, економічне та оборонне життя держави. Міністр національної єдності Олександр Камишін зазначив, що основна мета ініціативи полягає не лише у поверненні співвітчизників додому, а й у залученні їх до ключових секторів, зокрема, до оборонної промисловості.
#Економіка #Україна #Мобілізація #Українці #Німеччина #Збройні сили України #Поліція. #Насильство #Екстрадиція