У команді Порошенка стверджують, що Фінансовий моніторинг не надавав уряду жодних документів, які б стали підставою для введення санкцій.

Принаймні, Фінансовий моніторинг порушив закон, і це стосується не лише українського законодавства.

Суд за позовом експрезидента Петра Порошенка проти діючого президента Володимира Зеленського має продовження. Наразі зʼясувалося, що ніяких даних Фінмоніторинг Філіпа Проніна "уряду не надавав, жодної цифри". Про це повідомляє партія Європейська солідарність.

Не варто очікувати на обіцяні президентом сенсаційні новини про "мільярди, які його шокували". Це не відбудеться. Він надав ... лист, написаний після ознайомлення з портновським Законом і матеріалами про Бізнес, що стосуються ролі Порошенка у виправданні Харківських угод в інформаційній площині! Тому уряд у своєму зверненні вказує на зв'язок Порошенка з Харківськими угодами, їх "інформаційним виправданням", що, в свою чергу, може бути трактовано як "сприяння тероризму". Ось і весь ланцюг: Пронін - уряд - РНБО, - зазначається в повідомленні.

Нагадаємо, що нещодавно під час засідання Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України керівнику Фінансового моніторингу пану Проніну ставили запитання про те, хто подав документи, що стали підставою для впровадження санкцій проти Порошенка. У відповідь він заявив: "Я ніколи не ініціював жодних санкцій стосовно когось. Цим займається орган, що формує та реалізує політику. Це, зокрема, Міністерство економіки... (Щодо передачі документів до Мінекономіки - ред.) Я не коментуватиму, що і кому я передавав, оскільки існує законна заборона на це...".

Замість цього Юлія Свириденко, під час засідання Верховної Ради, що стосувалося формування нового складу Кабінету Міністрів, відповіла на запитання про дії Фінансового моніторингу щодо санкцій проти Порошенка наступним чином: "Ми отримали звіт від голови Фінансового моніторингу. В результаті наради був складений протокол, і було ухвалено рішення винести це питання на обговорення членів уряду. Після обговорення воно було поставлене на голосування".

У будь-якому випадку, незалежно від того, чи надавав Фінмоніторинг документи проти Порошенка, з боку цієї установи мало місце правопорушення. Це стосується не лише українського законодавства, але й міжнародних угод.

Ось як раніше коментували дії Фінмонітингу в Євросолідарності: "Вся країна стала свідком їхньої брехні, і тепер вони опинилися у складному становищі - або кримінальна справа стосовно Проніна, або відсутність підстав для накладення санкцій. Якщо Фінмоніторинг не надав документи, то фактично немає жодних підстав для санкцій. А якщо документи були надані, то це означає порушення міжнародних зобов'язань України, адже такі дані можуть бути передані лише правоохоронним органам. І, нагадаю, що подання на санкції не здійснювали правоохоронні структури. Отже, це є явне порушення закону."

#Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Уряд України #Верховна Рада #Володимир Зеленський #Президент України #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Злочин #Петро Порошенко #Рада національної безпеки і оборони України #Європейська Солідарність #Тероризм #Тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України #Харківський пакт

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Кирило Сазонов висловив думку, що Железняк та Гетманцев повинні бути притягнуті до відповідальності за тиск на підприємців і за шкоду, яку вони завдали довірі до уряду.
Більше ніж дві тисячі священиків отримали бронювання від призову - Прямий.
Німеччина вкладає кошти в технологічні стартапи з метою оновлення своїх оборонних можливостей.
Теги