У новому пакеті санкцій проти Росії Європейський Союз вперше звернув увагу на китайські компанії.

Європейський Союз вперше ініціював введення санкцій проти китайських підприємств та індивідуумів, які співпрацюють з російськими компаніями, що мають зв'язок із військовими діями Москви в Україні, інформує Радіо Свобода.

Оновлені заходи, які містяться в проєкті пропозицій, з яким ознайомилося Радіо Свобода, є складовою частиною 15-го пакету санкцій, запропонованого Брюсселем. Цей пакет, зокрема, передбачає заморожування активів шести китайських компаній та введення заборони на видачу віз одному громадянину Китаю.

Хоча ЄС і раніше накладав санкції на китайські компанії в рамках зусиль Брюсселя, спрямованих на боротьбу з ухиленням від сплати податків, ці заходи полягали у забороні компаніям ЄС мати ділові стосунки з цими фірмами. Ця пропозиція є першою спробою внести до чорного списку китайські компанії та фізичних осіб, які допомагають Росії закуповувати товари подвійного призначення, що можуть бути використані на полі бою.

Якщо це рішення буде затверджено, воно унеможливить в'їзд до Європейського Союзу для осіб, пов'язаних з компанією, а також призведе до замороження активів усіх фірм, що мають присутність в ЄС.

Проєкт нового пакету санкцій був ініційований після того, як Росія змогла обійти серйозні обмеження, накладені ЄС і США, які мали на меті ослаблення її військово-промислового комплексу. Це стало можливим завдяки переадресації важливих товарів, зокрема мікропроцесорів, через країни-партнери або безпосередньо від них.

Читайте також: Зеленський повідомив, що в дронах, використаних сьогодні для атак Росією, містилося 16 тисяч іноземних складових.

Китай, зокрема, став ключовим гравцем у підтримці російської економіки після агресії Росії проти України в лютому 2022 року. Західні урядовці відзначили, що допомога з боку Китаю у обході міжнародних санкцій істотно вплинула на зміцнення позицій Москви у військових діях.

Єдиною особою з Китаю, якій пропонується заборонити видачу віз, є "китайський бізнесмен", який представляє фірму, що працює в континентальному Китаї та Гонконгу, як зазначено в проєкті документа, яка "порушила заборони на обхід режиму обмежувальних заходів ЄС, накладених на РФ".

У наведеному документі вказано 54 особи, яким заборонено отримувати візи, а також 29 організацій, чий актив може бути заморожено. Більшість з цих осіб є громадянами Росії, а організації здебільшого розташовані саме в Росії.

Серед шести фірм, що базуються в Китаї або Гонконгу, щодо яких пропонуються санкції, є одна, яка належить громадянину Росії.

Ця компанія, як зазначено в проєкті документа, "з початку агресивної війни проти України є найбільшим постачальником підсанкційних мікроелектронних компонентів для російських компаній, які використовуються для виготовлення безпілотників "Орлан", що застосовуються російськими військовими в Україні".

Окрім замороження активів та заборони на отримання віз, новий санкційний пакет охоплює 33 підприємства, в основному розташовані в Росії, які підпадають під експортні обмеження. Водночас до списку потрапили компанії з Китаю, Ірану, Таїланду та Об'єднаних Арабських Еміратів.

У документі також перераховані 44 юридичні особи в рамках зусиль, спрямованих на запровадження санкцій проти так званого "тіньового флоту" Росії - терміну, що позначає судна, які займаються незаконними операціями з метою обходу санкцій.

Проєкт пакету санкцій був вперше представлений країнам ЄС 22 листопада, і для того, щоб він набув чинності, його мають схвалити всі 27 країн-членів ЄС.

#Податок #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Радіо «Свобода» #Володимир Зеленський #Товари #Москва #Китай (регіон) #Брюссель #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Безпілотний літальний апарат #Документ #Іран #Юридична особа #Підприємництво #Туристична віза #Об'єднані Арабські Емірати #Гонконг #Корабель #Таїланд

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Професійний розвиток та досягнення кожного. Як компанія "Артеріум" вдосконалює процес навчання своїх працівників.
Німеччина надала Україні ще 65 мільйонів євро у вигляді фінансової підтримки.
Німеччина надасть Україні фінансову підтримку в розмірі 65 мільйонів євро.
Теги