Якщо Україні буде надано запрошення вступити до НАТО, війська Альянсу зможуть проводити свої операції на території, що контролюється українською стороною, - повідомив Президент.

Якщо Україні надійде запрошення приєднатися до НАТО, території, які тимчасово окуповані, не будуть визнані як російські. В такому випадку, країни Альянсу зможуть здійснювати свої дії в областях, що перебувають під контролем українського уряду.

Володимир Зеленський поділився цією думкою під час розмови з американським подкастером Лексом Фрідманом, як зазначає Укрінформ.

Законодавчо Україні надана можливість приєднатися до НАТО, і ми не визнаємо жодну з інших територій як російські. Тим не менш, НАТО може діяти на території, яка знаходиться під контролем України. Я впевнений, що це можливо узгодити. Хоча на перший погляд це може не здаватися значним досягненням, якщо ми прагнемо мирного вирішення конфлікту, це стане першим кроком. Важливим аспектом також є постачання озброєнь", - підкреслив Президент, наголосивши на необхідності посилення санкцій проти Росії та єдності між США і ЄС у цих питаннях.

Він вважає, що виключення Росії з енергетичних ринків, з одного боку, зміцнить економіку США, а з іншого – ослабить Росію, позбавивши її можливості фінансувати війну через нестачу ресурсів.

"Я впевнений, що для всіх розумних людей важливо, щоб на ринку не залишалося російських енергоресурсів. Трамп повинен вжити необхідних заходів для того, щоб це змінити, і це буде правильним рішенням. Чому б не впровадити використання американської нафти та газу? Це принесе вигоду, зменшить ціни для світу, а для Сполучених Штатів стане додатковим джерелом доходу. Я переконаний, що це задовольнить президента та ваш народ. Остаточне рішення залишаємо за вами", - підкреслив Зеленський.

Обговорюючи, які гарантії має отримати Росія під час мирних переговорів, він зазначив, що спочатку необхідно відверто вказати на факти: "Поставлю запитання: де відбувається війна, звідки вона почалася? На нашій землі, на нашій території порушено міжнародне право, під загрозою наш суверенітет, загинули цивільні особи, десятки тисяч наших співвітчизників, тисячі людей утримуються в полоні. Це вам підтвердять усі."

За словами Зеленського, участь України в НАТО могла б слугувати забезпеченням безпеки для Росії, оскільки НАТО є оборонним альянсом.

"Президент підкреслив, що 'гарантії НАТО для України насправді є гарантіями безпеки і для російського народу'."

Володимир Зеленський підтримав ініціативу президента Франції Еммануеля Макрона щодо розгортання миротворчих контингентів в Україні. Проте для реалізації цієї пропозиції потрібні дієві механізми.

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Згідно з даними Державної служби статистики, у минулому році великі та середні компанії збільшили свій прибуток на 22%.
Європейський Союз вивчає нову стратегію підтримки України: які її основні аспекти?
В Україні спостерігається істотна нестабільність на ринку праці: кількість працівників знижується, що змушує компанії піднімати рівень заробітних плат.
Теги