Російський рубль опустився до свого найнижчого рівня за всю історію, досягнувши позначки 114 рублів за долар США. Аналітики вважають, що це свідчить про загострення економічної кризи та зусилля Кремля з метою стабілізації бюджету агресивної держави. Крім того, з'ясувалося, що Газпромбанк є цілком легітимною метою.
Вперше з березня 2022 року 27 листопада у середу російський рубль обвалився до рівня 112,61 руб./$, досягши протягом дня історичного мінімуму у 114 руб./$. Про це свідчать дані investing.com.
У цей же день Центральний банк Росії встановив офіційний курс рубля на рівні 105 рублів за долар та 110,49 рубля за євро. У листопаді міністр фінансів РФ Антон Силуанов висловив думку, що ослаблення рубля позитивно впливає на зростання експорту. Згідно з інформацією, наданою The Bell, міністерство фінансів очікувало, що середній курс долара до 2027 року досягне 103 рублів. Однак реальність виявилася складнішою: рубль знецінюється швидше, ніж передбачалося.
З початку серпня, коли стало відомо про вторгнення України в Курську область, російська валюта втратила близько 20% відносно долара, повідомляє LSEG. Ще минулого тижня, 20 листопада, курс рубля, встановлений Центробанком РФ, уперше з жовтня 2023 року перевищив позначку 100 рублів за долар. Тоді з'явилася інформація про знищення ракетами Strom Shadow штабу російський військових у Курській області, а 21 листопада Росія вперше атакувала Україну міжконтинентальною балістичною ракетою. З того моменту курс російської валюти почав падати, оскільки Захід відреагував на ескалацію з боку Росію новими санкціями.
NV Бізнес звернувся до фахівців, щоб дізнатися причини зниження курсу рубля та які наслідки це матиме для економічної ситуації в Російській Федерації.
#бюджет #Росія #Економіка #Україна #Російський рубль #Експорт #Євро #Кремль (фортифікаційна споруда) #Курська область #Ракета. #Рубль #Валюта