
Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України планує позапланові перевірки ліцензій, за якими за останні 10 років так і не розпочато видобуток корисних копалин або видобуто менше 1%.
"Питання умовно "сплячих" ліцензій є величезною проблемою розвитку галузі. Спільно з Держгеонадрами і Держгеоконтролем ми провели аналіз і оцінку всіх виданих ліцензій і робіт, які ведуться за ними. У нас уже сформовано списки тих, де за останні 10 років так і не розпочалися роботи або видобуто менше ніж 1%", -- заявила Світлана Гринчук, міністр захисту довкілля та природних ресурсів під час години запитань до уряду у Верховній Раді. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
"Усі видані ліцензії, які ще не активували свою діяльність, мають чіткі переліки для твердих та нафтогазових ресурсів, що стане підставою для проведення позапланових перевірок," - зазначила Гринчук.
Міністр також повідомила, що в даний час триває процес підготовки до запровадження планових перевірок. Вона підкреслила, що без цього важко буде ефективно протидіяти "сплячим" ліцензіям.
Як було зазначено раніше, 30 квітня між США та Україною було укладено угоду щодо створення спільного інвестиційного фонду для відновлення України. Цей фонд складається з 12 статей та списку критично важливих матеріалів, має фінансову природу, а представником України в ньому виступить Агентство з підтримки державно-приватного партнерства (ДПП), яке підпорядковане Міністерству економіки. Джерелом фінансування фонду стануть доходи від нових та "сплячих" ліцензій на видобуток корисних копалин.
Також повідомлялося, що український бізнес закликав відхилити проєкт постанови Кабміну про відновлення планових перевірок надрокористувачів.
26 лютого 2025 року Державна служба геології та надр представила проєкт рішення Кабінету Міністрів, що містить пропозиції щодо внесення змін до постанови № 303, прийнятої 13 березня 2022 року. У цьому документі передбачено відновлення як планових, так і позапланових перевірок для надрокористувачів, діяльність яких класифікується як така, що має високий ступінь ризику.
#Економіка #Україна #Уряд України #Верховна Рада #Бізнес #Мінеральні ресурси #Документ #Ліцензія #Природний ресурс #Природне середовище #Інтерфакс-Україна #Геологія #Надра