Україна разом із групою офіційних кредиторів з країн G7 та Паризького клубу уклала меморандум, який передбачає відтермінування платежів за державними та гарантованими державою борговими зобов'язаннями до 2030 року.
Про це повідомило Міністерство фінансів 17 квітня.
Меморандум продовжує попередні домовленості 2022 та 2023 років. Документ передбачає відтермінування платежів за державним та гарантованим державою боргом, що підлягали сплаті у період з лютого 2026 року.
Виплати та погашення боргу будуть відкладені до завершення лютого 2030 року, що відповідає умовам нової програми, запропонованої Міжнародним валютним фондом.
Виплата відстрочених коштів проходитиме після закінчення зазначеного терміну, у вигляді рівних піврічних внесків впродовж 2035-2039 років, з урахуванням капіталізації відсоткових ставок.
"Відтермінування платежів створює можливість спрямувати вивільнені фінансові ресурси на першочергові потреби держави, зокрема фінансування оборони, соціальної сфери та відновлення економіки", - зазначив міністр фінансів Сергій Марченко.
Документ був підписаний Марченком разом із уповноваженими представниками держав-кредиторів, до яких належать Канада, Франція, Німеччина, Японія, Італія, Нідерланди, Великобританія, США, а також Республіка Корея.
Нагадаємо:
У січні 2026 року обсяг державного та гарантованого державою боргу збільшився на 169,92 мільярда гривень (1,67 мільярда доларів), станом на 31 січня це 9 212,6 трильйона гривень (215 мільярдів доларів).
Раніше повідомлялося, що у 2025 році середній строк до погашення за державним боргом зріс більш ніж удвічі, а середня вартість суттєво знизилась.
Міністерство фінансів України створило, а уряд ухвалив середньостроковий план щодо управління державним боргом на період 2026-2028 років.
#Канада #Українська гривня #Економіка #Україна #Міністерство фінансів (Україна) #Державний борг #Німеччина #Міжнародний валютний фонд #Японія #Нідерланди #Південна Корея #Італія #Франція #Міністерство фінансів (Японія) #Велика Британія