
В українських збройних силах спостерігається нестача особового складу, оскільки російські військові значно домінують на передовій.
Збройні Сили України стикаються з багатьма проблемами, а особливо з мобілізацією. Зокрема на українські територіальні центри комплектування та соціальної підтримки здійснюються напади, внаслідок чого гинуть та страждають військовослужбовці, які займаються призовом громадян в армію.
Про це повідомляє журнал The Economist, який звернув увагу на трагічний випадок вбивства працівника ТЦК в Полтавській області. Олександр Сікальчук, виконуючи свої обов'язки, супроводжував групу призовників, коли під час зупинки на автозаправці до них підійшов чоловік з мисливською рушницею, що вийшов з темряви.
"Він попросив віддати зброю Сікальчука. Солдат відмовився, і тоді чоловік застрелив його. Вбивця втік з одним із солдатів строкової служби, якого він начебто знав. Цей інцидент став першим у шокуючій серії нападів на офіцерів-строковиків, що сталися в перший тиждень лютого. Українські спецслужби поклали відповідальність за ці події на російських диверсантів. Солдати підозрюють, що напад у Полтаві був підготовлений всередині країни", - підкреслили у матеріалі.
Одночасно речник Полтавського обласного ТЦК та СП Роман Істомін прокоментував ці звинувачення:
"Було б легко покласти вину на Росію. Проте, можливо, ситуація набагато складніша і серйозніша."
Окрім цього, українські збройні сили, які переживають дефіцит особового складу, зіштовхуються з викликами з боку президента США Дональда Трампа. Незважаючи на те, що в останні тижні активність на східній лінії фронту зменшилася, бойові дії продовжують залишатися в руслі, зазначає The Economist.
Отже, через побоювання загинути на фронті, потенційні призовники усвідомлюють реальність і намагаються уникнути мобілізації або втекти.
"Мобілізацію ми не змогли здійснити," - підкреслив Артем, офіцер 46-ї бригади.
За словами військового, на заваді військової необхідності стали політичні обмеження. Зокрема він розповів, як на початку січня його підрозділ витіснили з Курахового, коли там не вистачало людей.
"Десять росіян на одного українця. Група з чотирьох солдатів відповідала за утримання кількох багатоповерхівок, кожна з яких мала три або чотири під'їзди. Це було навіть не близько", - пояснив офіцер.
Одночасно перевага Росії в кількості особового складу не є очевидною при аналізі загальних даних. Наприклад, президент України Володимир Зеленський повідомив, що Збройні Сили України мають 880 тисяч військових, у той час як російська група в Україні складається з 720 тисяч осіб.
"Це виглядає як логічне співвідношення, враховуючи, що Україна в основному захищає свою землю. Проте таке спрощене порівняння може бути оманливим. На передовій, у окопах, Росія швидше відновлює свої втрати, ніж Україна. Вона має можливість підкидати нові сили на фронт, часто під обстрілом власних снайперів, на відміну від українських військових," - зазначили в публікації.
Високопосадовець з України повідомив журналістам, що у війні проти України задіяно приблизно один мільйон російських військових окупантів.
Отже, щоб зменшити цей розрив, Україні доводиться робити непростий вибір. Один із можливих шляхів — знизити вік мобілізації з 25 до 18 років, проте ця ідея викликає неоднозначну реакцію в суспільстві.
"Чимало батьків ведуть боротьбу, аби їхні сини не потрапили на поле бою," - підкреслив Артем.
Однак на Заході проявляють інтерес до цієї концепції, підкреслюючи, що вона може забезпечити швидке підвищення бойової готовності. Зокрема, висока посадова особа в США висловила думку, що єдиним шляхом для України протистояти невигідній угоді з Трампом є активізація своєї молоді.
У The Economist звернули увагу на те, що труднощі з мобілізацією також зумовлені економічною ситуацією в країні, яка піддається значному тиску. На сьогоднішній день уряд надав можливість уникнути мобілізації близько 1 мільйона "ключових" спеціалістів.
"Зеленський прагне досягти балансу між різними інтересами. Однак, за словами одного з європейських чиновників, йому, ймовірно, доведеться зробити більш ризиковані кроки в економічній сфері, якщо він справді бажає зберегти свою країну."
Через такий тиск Зеленський вже заявив про свою програму мотивації для добровольців віком від 18 до 24 років. Однак така програма відрізняється від російської, адже молоді солдати не будуть "гарматним м'ясом", а пройдуть підготовку за найвищими стандартами в одній з елітних українських бригад, пише видання.
Колишній міністр оборони України Андрій Загороднюк підкреслив, що людські ресурси не здатні зупинити російські війська. Він зазначив, що Збройним силам України необхідно адаптувати свої тактики ведення бою, щоб їхні операції стали більш ефективними та вимагали меншої чисельності особового складу.
"Ми не здобудемо перемогу, якщо й надалі будемо долучатися до російських стратегій на виснаження," - підкреслив він.
The Economist відзначив, що Україні слід буде посилити мобілізаційні заходи, якщо конфлікт продовжиться.
"Напруженість триватиме, оскільки кращого виходу поки що не виявлено," - зазначив високопосадовець з України.
У публікації також зазначили:
Ця перспектива може ще більше загострити розбіжності в уже виснаженій нації та спонукати до нових актів насильства проти військовослужбовців, які виконують свій обов'язок.
Раніше військовослужбовець, народний депутат 8 скликання Ігор Луценко пояснив, чому мобілізація не покриває втрат. За його словами, це пов'язано з проблемою масового самовільного залишення місця служби (СЗЧ).
Президент Володимир Зеленський також поділився інформацією про щомісячні показники мобілізації українських військових. Він повідомив, що найбільший обсяг мобілізації відбувався в минулому році, коли країна залучала до 30 000 солдатів щомісяця.
#Дональд Трамп #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Мобілізація #Володимир Зеленський #Президент України #Північна та Південна Америка #Збройні сили України #Росіяни #Солдате! #Лінія фронту #Броня #Чиновник #Міністр оборони України #Військовослужбовці #Бойові дії #Українська народна армія #Полтавська область #Полтава #The Economist #Боєздатність #Гармата. #Диверсант #Дробовик. #Андрій Загороднюк #Оборонна бойова позиція