
Національний банк України розглядає варіант зміни орієнтації з долара на євро для курсової політики гривні.
Цю інформацію повідомляє Reuters.
Серед причин, які назвав виданню голова НБУ Андрій Пишний, -- тісніша співпраця з Європейським Союзом, нестабільність на світових ринках і ймовірне розділення глобальної торгівлі.
Він зазначив, що "це завдання є непростим і вимагає ретельної, комплексної підготовки".
Наразі долар залишається основною валютою для валютних інтервенцій НБУ. Але частка операцій у євро "помірно зростає" в більшості сегментів ринку.
Після початку масштабної агресії Росії у 2022 році Національний банк України встановив курс на рівні приблизно 29 гривень за долар. З жовтня 2023 року регулятор змінив підхід, перейшовши до моделі керованого курсу, зосередившись на доларовій валюті.
Україна сподівається на приєднання до Європейського Союзу до 2030 року. У свою чергу, Молдова вже цього року обрала євро в якості основної валюти для своїх фінансових операцій.
Національний банк України передбачає, що завдяки процесу євроінтеграції та поступовому відновленню, економічний ріст становитиме 3,7-3,9% протягом наступних двох років. Проте, майбутні прогнози залежать від ситуації на фронті.
"Швидке завершення війни однозначно було б позитивним сценарієм для економіки, якщо воно включатиме гарантії безпеки для України", -- зазначив Пишний. Водночас він наголосив, що позитивні ефекти "можуть проявитися не одразу".
Цього року Україна очікує отримати 55 млрд дол зовнішньої допомоги. У 2026 році, за словами Пишного, очікується 17 млрд дол, а у 2027 -- 15 млрд дол.
Нагадаємо:
#Молдова #Reuters #Національний банк України #Українська гривня #Європейський Союз #Росія #Економіка #Україна #Євро #Долар #Валюта #Європейська інтеграція