Світовий банк оголосив про надання Україні додаткових $4,8 млрд в рамках ініціативи PEACE, що спрямована на фінансову підтримку бюджету та відновлення ключових інфраструктурних об'єктів.
Про це повідомляє MigNews із посиланням на PolitExpet.net
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль висловив вдячність своїм партнерам, зокрема Сполученим Штатам, які надали фінансування для цієї допомоги. Він наголосив на значущості міжнародної підтримки в умовах військової агресії.
Вищезазначений транш є частиною масштабної програми, спрямованої на стабілізацію економіки України, яка від початку повномасштабного вторгнення отримала понад $100 млрд від союзників.
Враховуючи можливе зменшення фінансової підтримки з боку Сполучених Штатів, європейські країни виявляють бажання взяти на себе додаткові зобов'язання. Основні економіки Європейського Союзу, такі як Німеччина, Франція, Італія, Іспанія, а також Велика Британія, яка не є членом ЄС, готові надати підтримку Україні у разі скорочення допомоги з американського боку.
Як зазначив глава польського МЗС Радослав Сікорський, ЄС розглядає важливість зміцнення підтримки України, особливо в умовах можливих політичних змін у США.
Ця нарада виступає знаковим кроком Європейського Союзу на фоні 1000 днів з початку повномасштабного вторгнення в Україну, акцентуючи на стійкій позиції європейських держав у підтримці Києва.
На цьому тлі з'явилася інформація про те, коли Міжнародний валютний фонд прийме рішення стосовно наступного фінансового траншу для України.
#бюджет #Європейський Союз #Європа #Економіка #Україна #Київ #Сполучене Королівство #Німеччина #Інфраструктура #Міжнародний валютний фонд #Світовий банк #Іспанія #Італія #Франція #Міністерство закордонних справ (Україна) #Прем'єр-міністр України #Радослав Сікорський #Польський народ