Українські урядовці та бізнес-лідери намагаються знайти способи, щоб переконати новообраного президента США Дональда Трампа, що стабільна та потужна Україна є у його політичних інтересах.
Київ прагне переконати Трампа в тому, що Україна є не просто об'єктом благодійної допомоги, а економічно вигідною та геостратегічно важливою можливістю, яка в підсумку принесе користь і зміцнить позиції Сполучених Штатів, зазначає видання The Washington Post.
"Україна має надію, що новий президент, впровадивши транзакційний стиль дипломатії Дональда Трампа, зокрема пропонуючи вигідні ділові можливості американським компаніям, зможе ефективно протистояти російській агресії", - зазначає видання.
Українські посадовці проявляють обережний оптимізм, вважаючи, що Трамп може виявитися більш оперативним і рішучим у своїх діях порівняно з його попередником Джо Байденом.
Радник президента України Михайло Подоляк заявив, що Києву доведеться пояснити Трампу політичний прагматизм підтримки України.
"Ви витрачаєте сьогодні невелику суму грошей на підтримку України - на зброю, фінанси тощо - інвестуючи та виробляючи. Ви повністю зводите нанівець військовий потенціал Росії й після цього ви домінуєте", - зазначив він.
Україна володіє великими запасами літію – важливого рідкоземельного металу, що знаходить широке застосування в виробництві акумуляторів для електричних автомобілів та мікропроцесорів. Найбільше родовище цього елемента розташоване в центральній частині країни, подалі від зони конфлікту. За попередніми оцінками, українських запасів літію вистачить для виготовлення 15 мільйонів акумуляторів для електромобілів.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Радник Трампа охарактеризував конфлікт Росії з Україною як "м'ясорубку".
"Управління літієм – це ключ до економіки майбутнього", - зазначив Володимир Васюк, фахівець у галузі української промисловості, який надає консультації українському парламенту з економічних аспектів.
Одне родовище наразі окуповане Росією, а інше знаходиться поруч із зоною бойових дій.
Тема літію може привернути увагу навіть таких скептиків, як Ілон Маск, враховуючи його акцент на прогресі в сфері електромобілів.
На минулому тижні сенатор Ліндсі Грем заявив, що Україна є багатою на рідкоземельні мінерали, які можуть мати потенційну вартість в трильйони доларів, повідомляє преса.
"Україна готова до співпраці з нами, а не з російською стороною. Тому ми маємо забезпечити, щоб Росія не отримала контроль над цією територією," - зазначив він.
#Дональд Трамп #Росія #Економіка #Україна #Президент (державна посада) #Київ #Президент України #The Washington Post #Політик #Дипломатія #Джо Байден #Парламент #Ілон Маск #Наступальні (військові) #Бойові дії #Літій #Сенат Сполучених Штатів Америки #Військова окупація #Акумуляторна батарея #Електромобіль #Прагматизм #Ліндсі Греем #Артилерійська батарея