Україна і Франція заснують фонд обсягом 200 мільйонів євро, призначений для підтримки критично важливої інфраструктури та економічного розвитку.

Україна і Франція досягли угоди щодо створення фонду в розмірі 200 мільйонів євро, який надасть підтримку українській критичній інфраструктурі та економіці починаючи з 2026 року.

Цю інформацію озвучила прем'єр-міністр України Юлія Свириденко після переговорів з міністром закордонних справ Франції Жан-Ноелем Барро.

"Говорили предметно - про зброю, фінанси, відбудову, санкції. Французькі колеги побачили, як живе Київ після нічних атак. І це дуже добре посилює розмову про дрони, ППО та винищувачі. Вони потрібні прямо зараз. Тож одна з тем - збільшення військової допомоги та перехід до спільного виробництва в Україні", - розповіла Свириденко.

Вона додала, що міністр економіки України Олексій Соболев підписав із французькою стороною дві декларації:

* про заснування нового фонду в розмірі 200 мільйонів євро, спрямованого на підтримку критичної інфраструктури та економічного розвитку з 2026 року.

"Минулого року попит на першу програму втричі перевищив її бюджет - заявки на 750 млн при наявних 200. Це добрий сигнал: український і французький бізнес бачать спільні проєкти", - зазначила Свириденко.

* стосовно розробки міжурядової угоди з питань стратегічних ініціатив: оборонний сектор, енергетична сфера, цифрові технології, критично важливі мінерали.

"Мова не тільки про інвестиції, а й про кооперацію, технології, доступ до європейських ринків", - уточнила прем'єрка.

За інформацією, наданою раніше, в найближчі дні уряд України планує прийняти рішення щодо старту програми надання грантів для компаній, що займаються виробництвом вибухових речовин та боєприпасів.

Стало відомо, що в довгостроковому бюджеті Європейського Союзу на 2028-2034 роки передбачено виділення 100 мільярдів євро на підтримку України.

Перед тим повідомлялося, що що Європейський Союз виділяє Україні 4 млрд євро, з них 3 млрд євро - це гранти і гарантії за програмою Ukraine Facility.

#бюджет #Європейський Союз #Економіка #Боєприпаси #Україна #Київ #Інвестиції #Бізнес #Енергетична галузь #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Євро #Інфраструктура #Співпраця #Економіка України #Протиповітряна боротьба #Франція #Винищувальна авіація #Сигнал #Безпілотний бойовий літальний апарат #Французька мова #Вибухова речовина.

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Експертизи у сфері економічних злочинів можуть завдати більше шкоди, ніж безпосереднє управління з боку керівника БЕБ.
Росія має намір інвестувати більше 1 трлн доларів у модернізацію своїх збройних сил до 2036 року.
Росія готує найбільшу програму переозброєння з моменту розпаду Радянського Союзу: Буданов поділився деталями.
Теги