Україна обійшла Росію і тепер є ключовим партнером Німеччини на території пострадянських країн: представлені статистичні дані.

Україна зайняла провідні позиції як основний торговий партнер Німеччини в пострадянському регіоні. Росія, яка раніше займала цю важливу роль, тепер опинилася на другій сходинці, і, ймовірно, в найближчому майбутньому поступиться цим місцем Казахстану.

Як повідомляє видання DW, у торгівлі з Азербайджаном, Вірменією, Грузією та Узбекистаном спостерігаються різноспрямовані тенденції на значно нижчому рівні. Ці зміни зафіксовані в даних про експортно-імпортні операції Німеччини за перші три квартали 2024 року. Водночас товарообіг між Німеччиною та Україною зріс на 17% у порівнянні з відповідним періодом минулого року, досягнувши майже 8,4 млрд євро протягом перших дев'яти місяців 2024 року.

Водночас імпорт українських товарів до Німеччини демонструє вражаючі темпи зростання, збільшившись на 22,6% і досягнувши 2,5 мільярда євро. Це свідчить про те, що українські підприємства, незважаючи на умови війни, продовжують розширювати свої поставки на німецький ринок. Одночасно з цим, український ринок стає все більш важливим для експортоорієнтованої економіки Німеччини. Експорт Німеччини до України, включаючи військову продукцію, виріс на 14,8% і становить приблизно 5,9 мільярда євро. Вже сьогодні Україна імпортує більше німецьких товарів, ніж Болгарія або Словенія.

Основними торговими партнерами Німеччини є держави-члени Європейського Союзу, серед яких Польща займає провідну позицію. За перші дев'ять місяців поточного року товарообіг між Німеччиною та цією східною сусідкою перевищив 129 мільярдів євро, з яких експорт німецької продукції до Польщі склав майже 71 мільярд євро. Таким чином, Польща впевнено зайняла четверте місце серед іноземних ринків для продукції Made in Germany, випередивши Китай, що має населення 1,4 мільярда осіб.

До числа провідних країн у регіоні належать також Чехія та Угорщина, які за три квартали продемонстрували товарообіг у 84 млрд і 52 млрд євро відповідно. Після них йдуть Румунія, Словаччина, Словенія та Болгарія. Україна займає наразі восьму позицію.

Раніше OBOZ.UA інформував, що через страх перед можливими міжнародними санкціями, китайські банки фактично перестали обробляти прямі платежі з Росії. Лише 2% фінансових установ готові працювати з коштами країни-агресора.

#Казахстан #Азербайджан #Європейський Союз #Росія #Економіка #Імпорт #Україна #Китай (регіон) #Міжнародні санкції щодо Росії (2014—дотепер) #Банк #Експорт #Євро #Польща #Німеччина #Deutsche Welle #Угорщина #Словаччина #Болгарія #Грузія (країна) #Вірменія #Чеська Республіка #Словенія #Узбекистан #Пострадянські країни

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Росія активізує свої дії в енергетичній сфері. Який нині стан справ та які перспективи попереду?
У Сербії ще один член уряду подав у відставку після фатальної аварії на залізничній станції.
Зеленський висловив свою думку щодо можливості того, що Трамп зможе зупинити війну, а також обговорив фактори, які можуть призвести до поразки України.
Теги