В Україні зафіксовано зниження працездатного населення на 40%: у Міністерстві соціальної політики підрахували ризики.

Понад 10% довоєнного економічно активного населення країни наразі перебуває за кордоном.

Внаслідок війни, Україна, за експертними оцінками Національного банку та Міністерства економіки, втратила близько 40% свого працездатного населення. Цю інформацію представила перша заступниця міністра соціальної політики Дарія Марчак, як повідомляє Delo.ua.

За інформацією, на сьогодні близько 1,7 мільйона українців, які до початку війни працювали в Україні, знаходяться за межами країни. Це становить близько 10% від довоєнної економічно активної частини населення.

Сьогодні Україна стикається з серйозною демографічною проблемою, що виявляється в значному старінні населення. Пропорція осіб віком 65 років і старше зросла з 12% у 1991 році до 18% у 2021 році, а до 2024 року цей показник досяг 22%.

Марчак зауважила, що внаслідок демографічних процесів чисельність працездатного населення в Україні, якщо порівняти з довоєнним 2021 роком, знизилася на 40%. А через виклики та загрози, які спричинені тривалою війною, демографи прогнозують, що до 2041 року населення України може скоротитися до 28,9 млн осіб, а до 2051 року - до 25,2 млн осіб.

"Демографія дуже змінює ринок праці і впливає на нього. 74% роботодавців відчувають брак кадрів, а середній дефіцит у компаніях становить приблизно 15% від штату", - підкреслила заступниця міністра.

Вона зазначила, що тенденція старіння населення буде продовжуватися. Проте, за словами Марчак, лише 27% осіб старше 50 років мають роботу. Окрім того, для відновлення економіки Україні потрібно залучити ще 4-5 мільйонів людей.

Заступниця міністра зазначила, що в умовах демографічної кризи Україні необхідно подолати ейджизм — дискримінацію за віком, яка проявляється у різних аспектах життя, зокрема на ринку праці. Марчак також повідомила, що 69% чоловіків і 67% жінок старше 50 років зіштовхувалися з проявами ейджизму, тоді як роботодавці зазвичай віддають перевагу молодшим кандидатам.

Перша заступниця міністра соціальної політики Дар'я Марчак повідомила, що внаслідок масштабної агресії за межі країни виїхали мільйони українців, здатних до праці. Згідно з інформацією Національного банку України, чисельність працездатного населення зменшилася більш ніж на 25%.

Згідно з даними Інституту демографії, в Україні коефіцієнт народжуваності становить 0,9 дитини на одну жінку, тоді як для забезпечення відновлення населення необхідний показник в 2,2.

Демографічні виклики в Україні залишаються серйозними з моменту здобуття незалежності, але пандемія коронавірусу та війна ще більше загострили ці проблеми, зазначила провідна наукова співробітниця Інституту демографії Світлана Аксьонова.

#Національний банк України #Економіка #Україна #Українці #Робоча сила #Демографія #Народжуваність #Ринок праці #Дискримінація #Старіння #Старіння населення #Ейджизм

Читайте також

Найпопулярніше
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Запит на справедливість або популізм?
Субсидія за новими тарифами: чи вистачить в бюджеті грошей
Актуальне
Міфи про “коридори” в ставках: що це таке і чи реально виграти “на обидва кінці”
У травні 2025 року експорт IT-послуг з України знизився на 4,2%, досягнувши обсягу в $545 мільйонів.
Чому Росія здійснює агресію проти Азербайджану?
Теги